Болни ли са агнетата?

• P
    От дълго време отглеждам овце, но за първи пък наблюдавам такова нещо. Затова искам да споделя, ако някой може да ми даде съвет. Две агнета отказват да се хранят - ядат много малко, гризат дъските, събират по земята разни неща. Не са жизнени. Докторът ми даде лекарство за изчистване, но нямаше ефект. Какво да правя? Искам да помогна на животните, но не знам как. Благодаря на всички, които ми пишат.
  • tezi agneta hodat li na pasha
  • nai veroqtno se kasae za monezioza (pandelki) dai im panakiur prez ostata i sled 2 sedmici gi povtori i im injektirai B kompleks i vialton. S kakvo si gi lekuval predi tova?
  • D
    symnqvam se za glisti,daj im hapcheta za glisti no vnimavaj za dozata ili po narodnomu sys 1 gram sin kamyk na lityr voda, da izpiat ot tozi raztvor okolo 80 ml.,polovin limonadeno shishe
  • Капка йод в супена лъжица вода на всяко през 3-4 дни и селед и витамини
  • M
    Предполагам,че става дума за заболяването"извратен апетит".Много са причините за проявяването му.Една от тях е недостигът на минерални вещества в храната.Възможна е поява на заболяването и ако агнетата се хранят със сено от мочурливи ливади.Корегирай си дажбите и им сложи във фуража витаминоминерална добавка.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Агнета 2020

Питайте управниците ни тази година като нямаше внос на агнешко стигнаха ли родните агнета...

166 0

Агнешки кожи

Колеги някой знае ли къде купуват агнешки кожи и ако някой купува да се свърже с мен 08763...

178 0

Овце без мляко

Здравейте, колеги имам следния проблем Овцата се агни има направен съд ,но няма никакво...

294 0

1 био ЖЕ

Агри.БГ: Здравейте, Няма промени в пресмятането (поне към момента не са упоменати). Съгласно § 2з...

128 1

Българска порода за месо

Здравейте фермери пиша ви защото имам един въпрос на който не мога да си дам отговор а и...

457 0