Количество и качество на реколта2010

• S
    Колеги,аз приключих жътвата на пшеницата и определено не съм доволен от добива. Количеството ми е\r\n25% по ниско от реколта 2008 и 2009.\r\nОбработки,торене,хербициди-всичко ми беше о.к.-като в предишните години,но резултата е като в сушава година,въпреки че колкото дъжд валя тази година не помня да е имало преди.\r\n Засях в идеалния технологичен срок за района,есенното братене беше перфектно. Само в торенето закъснях 25 дни от обичайното,но просто не беше възможно да се влиза в нивите. \r\n Като гъстота и чистота от плевели,без заболявания ,посевът беше много добър,но класовете бяха малки а и зърното е сравнително дребно.\r\n Моля споделете Вашия резултат в проценти минус или плюс ,без да казвате количество ,за да не даваме излишна информация на търговците.\r\n Ако масово фермерите са в моята ситуация,за да получим същите пари като 2009 цената трябва да е поне 300 лв./тон.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

НЕКАЧЕСТВЕНИ СЕМЕНА !!!!

Здравейте !!! За да няма и други имамени !!!! НЕ КУПУВАЙТЕ СЕМЕНА от ИНСИТУТА В г...

116 0

Колко струва наем на комбайн

Miro: Услуга за жатва 15, 20 лева за 1 декар

202 1

Стари сортове пшеница

Sledvashtiat: Защо не питаш няко от земеделските институти?

532 3

Торене на пшеница

Мартин: Натори сега с 25 Амониев нитрат. Напръскай с аминокиселини,на високата доза, като почне ве...

6103 2