Примерен договор /условия за изкупуване на зайци

• E
    Искам да отглеждам зайци с цел търговия,може ли някой да ме посъветва как да открия фирми на,който да продавам зайци.Също така ме интересува как става склучването на договор с подобни фирми,който да горантира изкупуването на продукцията.
  • R
    за мен това е само бърборене по този въпрос-изкупуване може да се извърши с договор когато има сружение между пройзводители на зайци,на фураж и преработватели/кланници/.Тогава може да се говори за договори и неустойки.А не както Върбанов се мъчи да изкупи по 3.8 лв.и след това в Силистра му удрят балтията с цената.Затова повдигах въпроса за асоциацията-но с тези личности който са в нея е безмислено да се спори.....
  • A
    По интересното в този договор е ще сте съгласни ли да го направим и примерно се договорим че месечно аз ще ви изкопувам 200 бр зойци над 2,7 кг, но при положение че не можете да ми доставите договореното количество ще търпите санкций, както и обратното. Струва ми се че вече никой не иска да сключва договор. Ако се сключи такъв няма как да се разберем за цената защото в Меком в петък 16.07.10г цените на зайци варират от 2лв до 2,9лв. и на тази цена аз не бих си продал зайците, но мисълта ми е че за да се опомене и изкупната цена в договора ще трябва да се вземе в предвид и средната официална за страната, при което аз бих бил на сметка да сключвам договор за изкопуване но не и да продавам договорени количества. Риска в момента с договор е по голям отколкото без такъв още повече за хора които тепърва започват да гледат зайци.
  • Питането не е формулирано както трябва и е само за чесане на езици. За да се сключи договор трябва да се знае за какво става дума, ако аз исках да питам щях да си подредя въпроса така: 1. Аз съм от Чукундурово, където имам 4 дк. земя със статут - ниви. 2. Искам да отглеждам зайци, като мога да вложа в начинанието 50 хил. лв. 3. Тъй като вече съм изчел всичко написано във всички форуми съм се убедил, че цените са от 3,00 до 3,80 лв. и няма проблем с изкупуването. Във връзка с това искам да запитам: А/ Ако направя ферма за 100 майки и произвеждам по 4800 угоени зайци на година в 8 партиди по 600 бр. при какви условия фирма изкупчик ще направи договор с мен и за какви цени при положение, че първата партида ще изкарам на пазара м. декември 2010 г. Б/Има ли фирма, която да ми съдейства за промяна статута на земята, изграждането на фермата и оборудването, срещу което ще продавам зайците на тях и при какви условия ще става това. При този минимум от данни някой ще вземе да да мисли какъв даговор да предложи за изкупуване. А така - някога, някъде, нещо щяло да стане, но някой да се ангажира с договор. Който иска да произвежда да си провери пазара, най лесно става като се обади на телефоните но идкупвачите и да пита за цените като каже, че еди късе си има толкова зайци, ако цените, които му кажат му вършат работа да започва.
  • Мдааа, защо ли се бави Иванов с отговора ?????????
  • Интересна тема,да.Въпроса с договорите е деликатен.Хубаво е фирмите или хората,които се занимават с изкупуване да представят по-подробна информация по този въпрос.Положителните и отрицателните страни на сключването на подобен договор.Изобщо възможно ли е това в България?
  • M
    Много ми е интересно,кой ще ти отговори и какъв договор ще ти предложи,тъй като на мен за четирите години през които отглеждам и продавам зайци,не можа да ми се случи...

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Зайци

Колеги с каква ваксина ваксинирате, зайците, че в селото започнаха да умират. Или дайте с...

127 0

Търся зайцевъди по мярка 6.1-био 2014/2020

Привет колеги.Ние отглеждаме зайци и кандидатсвахме по марка 6,1 през 2015год. Бяхме вписа...

218 0

Умряха ми зайчета на 10 дни

Здравейте! Имаме малки зайчета-6 на брой (Белгийски великани),родиха се на 6 ти , живи и з...

231 0

Заек - очна инфекция

Здравейте, имам домашен заек, на който едното око започна да сълзи. Предписаха ми капки Ци...

354 0

Пазар за зайци

: Боримес изкупуваха зайци.

1781 1