овцевъдство - рандеман

• M
    Здравейте на всички отдавна влизам из този форум и по специално темата за овцевъдството.Искам да попитам от каде произлизат трудностите в този бранш ако нямаш задалжениа кам банки,имаш място за паша,имаш помещение за овцете.Искам ако не ви затруднявам излишно да ми обясните,защото нещо не мога да го разбера.Благодаря предварително!
  • za da moga da kandidatstva se iziskva sgradata da otgovarya po clen137 ,a dali tova naistina se iziskva pri ovevidstvoto?
  • mesodaina. no se otdale4avame ot vaprosa na mladia fermer. s 200 ovce moje da izkara pari no ne mnogo i samo ako toi si gi pase i gi doi i gi gleda koeto e nevazmojno.
  • M
    А какво направление са?
  • normalni ovce sa snimki ne sam im pravil razpolojeni sa v 3 sela v radius ot nqkolko kilometra po 300 i ne6to na selo za da mogat imat po dobra pa6a
  • M
    Къде са тези 1000 овце, качи някоя и друга снимка да ги видим.
  • ot skoro namerih tozi sait i tazi tema sega mi se nabi v o4ite. dqdo mi dade 600 ovce a sega sa okolo 1000 ne se oplakvam.
  • Viarno e kolega 200 ovci sa dosta rabota az imam 130 i naistina e trudno no choveka e mlad bi trebvalo danese plashi ot rabota.Pri men nai goliam problem e sega liatoto das e sabira furaja stavash malko raznogled det sa kazva kosi balirai prebirai trupai.Trudno e da namerish ovchar za liatoto de da varshi rabota zimata mi e niakak po lesno spraviam se podchti sam ima li merak vsichko stava.Saveta mi kam mladia fermer sa ako sa mu na sarce ovcete dane misli mnogo ako smisli che s 200 ovce shte e super finansovo danesa xvashta nai dobre 200 ovce shte sa vidi s parici sled 3-tata godina ako mu e nared rabotata.
  • това да вземеш 200 овце е сериозна инвестиция.С какво ще ги храниш -ще ти трябват и пари за сено,фураж,медикаменти.Кой ще ти пасе овцете,кой ще ги оагне,кой ще ги дои,зиата кой ще ги гледа.да знаеш че 200 овце са мого работа.Къде ще ги гледаш на село ли
  • Kolega shtom si meraklia vzimai ovcite inapred zalagai na nashite porodi shte si mnogo po dobre edin savet dati dam nexodi za avasita do makedonia bez da imash poznat mitnichar inak sopa karai si s nashite porodi da ti e mirna glavata.kasmet
  • Във селско стопански сайт започнаха да слагат снимки на коли вместо на животни .Ти сигурно си катастрофирал защото си един некадърен шофьор,а какво остава да гледаш овце.
  • Защо така расъждавате хората искат да помогнат на това младо момче за да не се забучи с главата надолу и в най-голямата криза Вие нямате милос пишеш ми за пътища катастрофи МАЛОУМНИК ЗНАЧИ ТИ НЯМАШ ЖИВОТНИ И НИЩО НЕ ЗНАЕШ но щом като е рищило момчето нека да опита ние искаме щом иска помощ да го предпазим.
  • Наистина няма да ти е лесно ,но щом искаш опитай. Желая ти късмет и успех. КУРАЖ И СМЕЛО НАПРЕД,УПОРИТИТЕ ХОРА УСПЯВАТ!!!!
  • C
    колко убити има по пътищата ти не си от тях нали анонимко,щом пишеш глупости колко умрели крави има от пепелянка,това се нарича късмет ,съдба или малшанс ако щеш,и ако обичаш не излизай от дома си да не би да те ухапе змия
  • ПОНЕЖЕ КАЗВАШ,ЧЕ НЕ СИ СПОМНЯШ ПРИ ДЯДО ТИ ДА Е ИМАЛО НАТРОВЕНА ОВЦА ПРЕДЛАГАМ ТИ ДА ПРОЧЕТЕШ ВЪВ ВЕСТНИК "Струма"от 27.07.10.г.,КАК НА ФЕРМЕР УМИРАТ 9 БР. КРАВИ НАТРОВЕНИ ОТ ЗМИЯ ПЕПЕЛЯНКА,ТА МОЙТО МОМЧЕ НИКОЙ НЕ Е ПРОКОПСАЛ ОТ ГЛЕДАНЕ НА ЖИВОТНИ ПЪК И ТАКОВА МЛАДО МОМЧЕ КАТО ТЕБ ,КОЕТО ВЯРВАМ ЩЕ РАЗЧИТА ДА СИ ГЛЕДА СЕМЕСТВОТО С ТОВА.
  • Викторе,ти си от Попина нали.Отдавна следя твоето участие по форумите и съм си направила асоциация за себе си от това,което чета в тях за тези които пишат.Без да засягам никого,защото и аз отвреме на време се включвам в тях мисля ,че много малко животновъди знаят какво искат и как да го постигнат.Затова Иванов и брат му оборват всички,защото знаят това и са на прав път.Познавам много добре района ти и селото където живееш.Познавам дори овцевъди и от Гарван,аз ти поясних за племенното стадо,но ти не знаеше къде,какво да питаш и искаш,и как ще знаеш като нямаш знания достатъчни и опит

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта