Неизпълнение на сроковете на мярка 112

• От подадените около 2500 проекта по млад фермер платени 300 от 06.02.09г.ТИШИНА.Мярката стартира на 17.04.08г.Срок на одобрение по наредба 3месеца,а на плащане актуализиран от един на два.
  • A
    Дано да стане по-бързо, аз от март бях така- отчетът е положителен-чака оторизация и чак началото на юли бях одобрена за субсидия. А сега ще имам още една проверка и ако всичко е както трябва ще подписвам договор и после ще чакам превод на пари, ама кой знае кога ще стане....
  • Отчетът за съответствие е ПОЛОЖИТЕЛЕН/очаква оторизация/ за млад фермер.Колко време е необходимо проекта да се разгледа от експерт на централно ниво.Наново ли ще се правят проверки. Нали гледаха всичко още в самото начало.Докато получа пари, ако въобще получа сигурно ще съм фалирал. Тази мудност на фонда няма стигане.
  • A
    Има от 1 юли ftp://ftp.elsys.bg/pub/upload/dfz/Selski%20raioni/121/spravka_121_dogovori_site_02.07.2009.pdf
  • Ами провери в сайта на ДФЗ
  • По Мярка 121 има ли списък на одобрените от 3 юли 2009 година
  • A
    ftp://ftp.elsys.bg/pub/upload/dfz/Selski%20raioni/112/Information%20approval_april%202008-march%202009.pdf Това е списъка на одобрените проекти подадени до 31 март.
  • Колега от понеделник има изнесени одобрените проекти. Дано си от тях
  • ftp://ftp.elsys.bg/pub/upload/dfz/Selsk ... 202009.pdf
  • проекта ми е от 2008г дкември сека е 04.юли 2009г още ни вест ни кост кои пита тряя вече да сея но кои те пита ако бяха го одобрили вече да съм си поръчала материала за есента трябва да сея а пари нема и нема да не говорим за великото обучение за какво ми нз ама аиде има си агрономи плащаш им и те те съветват пказват помагат и така нататък аз незнам 150 часа стигат ли да станеш фермер но както и да е мисля че само измислят за да откажат хора на които не им се занимава с такива глупости ,но в нашата държава всичко е измислено защо и в това да няма фантазия ---- а за надежда мисля че няма място просто и лесно глупости само за да си взимат заплатите документи за хонорари от тях и пълни архиви за уж добре свършена работа ади бе как става това това е от на с не от тях като сме балъци ....... извиняваите ако съм обдила някого просто и аз чакам ама нз вече какво ............... [:tractor:]
  • moiat proekt ochakva otorizacia veche chetiri meseca vseki den proveriavam i to pak sashtoto.hodia v ORA ot tam ne mogat da kajat nishto.poiskah da mi dadat niakakvi telefoni ili adresi da mi kajat neshto poveche za moiat proekt no ot ORA mi kazaha che mnogo riadko si vdigat telefonite,a kato reshat da go napraviat te odriazvali mnogo barzo bez obiasnenie.izkam da sam selianche,iskam da sam balgarche ,a maika Balgaria mai ne me iska
  • пак си късметлия че си кандидатствал в началото на август и си получил пари
  • това означава че проекта ти е одобрен на регионално ниво, но все още не е разгледан от експерт на ниво централно и не са извършени кръстосани проверки, т.е. дали случайно не си бил регистриран като земеделски производител преди повече от 14 месеца или дали не участваш с други земи по директните плащания и т.н.
  • какво означава Отчетът за съответствие е ПОЛОЖИТЕЛЕН /очаква оторизация/ за млад фермер [:tractor:]
  • подадох документи в началото на май,получих парите вначалото на февруари.
  • L
    Приятели,не се ли надявате напразно.Май отдавна секнаха парите от европейските

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта