Как да си направя ферми за крави

• M
    Здравейте искам да направя ферма за доятни крави някои може ли да ми помогне с снимки ,съвети за обор за ясли ,боксове за телета, канализации и всичко останало БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ПРЕДВАРИТЕЛНО
  • Mirko meraka ti e goliam za kravite,mlad si mnogo nebarzai s kreditite v tezi trudni vremena ako imash vazmojnist vzemi si 1-2 kravki oshte no bez krediti griji se za tiax razvivai se lek polek napravi pone 10-15 jivotni vav vremeto i togava se dopitai do banki malko ili mnogo da imash neshto zapochnato inak kredita shte se stopi oshte vav starta goliama e vazmojnosta da ostanesh sas niakakva sgrada malko jivotni i kredit koito da stane truden za obslujvane no vapreki vsichko ti jelaia uspex.
  • A
    мирко, не искам да ти скършвам ентусиазма,но...след като прочетох, че ще теглиш кредит, не можах да се сдържа. Мило момче, опитай да си направиш сметката на приходи-разходи./като включиш и осигуровки и данъци/ Сигурна съм, че парите няма да ти стигнат само затова, а ти мислиш и да строиш. А отделен е въпроса, че пред банка не можеш ли да докажеш някакъв доход просто няма да ти дадат кредит. Карай си тази година без да правиш промени.За догодина-е, може и друг акъл да ти дойде
  • M
    mnogo ti blagodarq za saveta naistina mn mi pomagash mislq da sa ne sa pod 50 za sega shte zapo4na samo s moqta i teleto i mislq da vzema oshte 2 do 1 - 2 meseca i da porazpita bashtami po banki nasam natam za krediti za da mojem da napravim postroikata i naveca za balite i leka poleka da se po4ne no kat napravim postroika shte vzemem oshte 7-8 kravi za da stanat pone 10 za na4alo
  • Първо отиваш при ветеринарят и го питаш къде може да направиш фермата и въобще можеш ли да я направиш. Това при положение, че имаш земя. След това правиш сметка какви пари имаш и търсиш проектант, който да ти каже цената на проекта и строителството съобразено с парите ти. Ако не си отглеждал крави не се хващай или отиди първо да поработиш при някой за няколко месеца. Ако си предприемач, намери първо кой ще движи фермата и при какви условия.
  • M
    Митко похвално е че си тръгнал по този път. Няма да те разубеждавам, преди години и аз почнах така, знай че никак не е лесно, и това не е травиална фраза а сам ще го изпиташ. Ако наистина мерака ти е това ще продалжиш напред. Сега конкретно на въпроса ти. Изискванията за кравеферма са много, в интернет пространството има информация колкото искаш, вложенията са също много големи печалбите никак не са гарантирани. Въпроса е правилно да си направиш сметката , то то така че не да си мислиш че е правилна а наистина да е такава в реално време. Ще ти трябват доста пари, незнам с какво разполагаш и колко голяма мислиш да е фермата но според мен ако е под 30-40 крави не си заслужава. И още един съвет ако позволиш, карай я бавно и внимателно, в смисъл крава по крава, не се хвърляй да копуваш много на куп и ама никак не вярвай на банките че ти дават "супер" игоден кредит. Умната момче и напред, успех.
  • S teren,kravi i mnogo [podkup] !

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Начинаещ животновъд

Здравейте колеги! Наскоро си закупих 3 юнички черно-шарени, можете ли да ми дадете съвети...

73 0

Здравей те колеги

колеги исках да питам все още имали някои дет да не са получили парички за животни 2018з20...

27 0

ПЪРВЕСКИНЯ НЕ ДАВА МЛЯКО.ПОМОГНЕТЕ!

veseliakat: раздоиване на ръка по 3 пъти на ден НЕ С АГРЕГАТ с два пръста ще и доиш цицките ако са мал...

85 3

Броячи на соматични клетки

Здравейте, някой от вас използвал ли е брояч на соматични клетки? Преди няколко дни дойдох...

436 0