колеги даите съвет за балеровачка джон диар 339

• M
    колеги ако разпробия маховика от 7 мм на 8 мм ще прече ли, че 7 мм чоп го къса много често. и някои знае ли каква е причината за толкова често да се къса. някои има ли схема на връзвателния апарат и въобще за настроиките на джон диар 339.
  • K
    весо и колко бали правиш с една двайка сезал
  • I
    колега благодариа за инфото то при нас е промишлен раион има каде да се направиат но ще бде есента че сега ниама време
  • V
    аз използвам сезал 320 на фирмата клаас и го взимам от рапидкб на 3,42 лв/кг и съм много доволен.Тази година за първи път работя с него но досега имам направени 1000 бали и се представя добре.
  • K
    нене иване всичко се прави на ново просто се променя големината на зъбните колела тия двете в междиния кожух малкото става по голямо и обратно с коета се променя въртящия момент броя на зъбите не помня беше преди 7-8 г но това не е фатало щото пичовете там са много напред с материала просто и обясняваш какво искаш и те го правят
  • I
    помниш ли броиа на забите?на двете збни колела просто размениаш запчатките ли или има още нещо сезал имаме асеновгратски и до мездра има ниакав цех но качеството на всека пратка е различно имам малко от миналата година още не сам ходил да пазарувам но и тук цената е сащата + - малко
  • K
    данчев ще те глобя няколко бири да знаеш ,иване запчатките са по поръчка и са правени в русе а за косене и балиране са перфектни обороти, карам без да форсирам ,сезал използвам 4ка ама тервелски ли е или асеновградски мога да кажа утре понеже мястото от което го вземам продават на двете фирми плюс германски сезал , цената е 3.70 кг
  • D
    Качаков
  • V
    то и аз си карам на 540 0бората на болгара но педала на газта трябва да е до дупка. И ножовте да се заточени. Колеги със какъв сезал работите и на каква цена
  • I
    за 800 оборота на юмз-то колега готови ли забчатки ползва или ги прави по порчка??
  • K
    данчев не е желателно да даваш такива съвети по простата причина че тези машини са констроирани да работят на 500об ,аз също карам на 1000 на болгара а ЮМЗ е на 800об/НЕ СЕ ШАШКАЙ СМЕНЯЛ СЪМ ЗАПЧАТКИ/ но си работим аз и брат ми следователно сме внимателни сети се кво си мисля
  • D
    Прав си Веско,трябва да има високи обороти.Имах такав случай като я карах на 500 оборота и късаше чоп след чоп.Обадих се на един колега да я види какъв е проблема .Той ми вика на колко оборота я караш,казах му на 500.След това ми вика, включвай на 1000 оборота и тръгвай.Е като тръгна ,няма спиране.
  • V
    колега при мен също се къса този болт при сламопреса клас маркант. Има значение дали ти е остър ножа и контра ножа и трябва постоянни обороти. При мен болта е 8мм.
  • K
    да или ще убиеш или ще го гониш на полето, опитай "АГРОТРОН М"търговище
  • колеги от каде мога да си намеря части за сламопреса интернационал 435д,че вече ми омръзна да приспособявам различните детайли.скоро ми се скъса оста на маховика,направих заварка и така карам,ама ме естрах да не се къса пак че може да убие някой наоколо
  • K
    митко пресата си е много дабре просто утиваш в най близкия магазин на джон диър или къдъто продават резервни части за западни ССМ и си купуваш тези болтове и да знаеш от мен че освен с оригинални с други не можеш да караш ,на главата на болта няма посочена якост а само щампа DJ аз в момента карам с болтове на велгер и пак повтарям това са специално направени болтове точно за това място между другото това е защитния болт на иглите вземи си и за там резерва

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта