Въпроси относно култури за зелено торене

• S
    Здравейте колеги,\r\n\r\nНякой от вас има ли опит с засаждане на култури за зелено торене-бобови,фуражен грах,фий,лупина,люцерна,и т.н.\r\nИнтересува ме за коя от многото такива култури все още не е късно да се засади,кога е крайния срок за засаждане и съответно най-евтиния вариант като себестойност на семената.Изисква ли се някаква по специална сеялка за засаждане.\r\nВ моя случай се касае за около 15дка,които наесен са минати дълбока оран и са били засяти преди това с лук и семе за арпаджик.В момента нямам финансова възможност да засадя стокова култура и плащам за отглеждането й.В същото време не искам да седи пустееща земята, а да баде засята с нещо,което хем да потиска до поносими нива троскота,хем да обогати почвата,която смятам да риголвам в края на лятото.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Какъв е този вредител и каква е борбата с него?

Добър ден, извинете ако поста не е правилно насочен във форума. Моля запознатите да ми...

122 0

Селективни хербициди

Няма значение: Каква доза приложихте

208 2

Проблеми с домати

Здравейте! Сложих разсад преди 4 дни. Никога преди не съм се занимавал и не знам точно ка...

391 0

Калиев сулфат и троен супер фосфат

От къде в Стара Загора мога да намеря Калиев сулфат и троен супер фосфат

3004 0

Споделете съвети при торене на лозя

syfury: Здравей, Като цяло калиевите торове в България са скъпа суровина, но за щастие нашите п...

3212 4