Производство и продажба на яйца

• M
    здр на всички. Аз съм нов тука и искам да се занимавам с кокошки. искам да попитам как стои въпроса за издаване на лиценз и сертификат за продажба на яйца и колко пари излиза да си изкараш? rnrnИ трябва ли по изисквания да отглеждам кокошките за да мога да искарам сертификата
  • I
    Посмях се с глас
  • Ще се разровя и ще ти отговоря!
  • N
    А какви търговски документи трябва да издавам при продажбата на яйца. Има ли някъде образци?
  • Бахти случая... Отговарям ти конкретно-продаваш си яйцата от стопанството до 350 кокошки САМО от фермичката директно за консумация. Сиреч никакви селски бакалийки,кооперативни пазари и прочее...
  • A
    Re: (05.06.2010 15:33) Абе хора , стига общи приказки ! Задавам ви конкретен въпрос - как мога легално да си продавам яйцата от 350 кокошки дневно , за които не важат изискванията за масово производство на яйца?????? И къде могат да се продават , щом на пазара не е разрешено??? Трябва да ги нося в друга лицензирана яйцеферма за да ми удрят печати или какво? Напишете дума по дума какво трябва да се направи моля. Що не пробваш да ги продаваш?Веднага ще те навестят ДВСК, РИОКОЗ, НАП и всички знайни и незнайни проверяващи и тогава със сигурност ще разбереш дефиницията за "легално" П.П-това само, ако продължаваш да отказваш да...четеш
  • Kараславов , тъп ще наричаш сина на майка си , или твоя син , ако не си ме разбрал , пиши на лична да ти изясня !!!!! Следващия умник , чел недочел и той се дърви , не разбра ли че до 350 кокошки не важат правилата за масово отглеждане на кокошки носачки?????? Дида , ти може би си в час , хайде отговори ми на въпроса , защото никъде в цитатите не видях къде конкретно пише отговора на моя въпрос. И моля не обиждайте без причина , или дори с причина , защото ми е писнало от агресивни пишлигарчета , които в интернет са големи отворковци .
  • =е раздели кокошките на седем баби и ше им събира яйцата еди път седмично
  • инфо, сега вече си го...турнА никъде не пише за 350 кокошки.Ами сега
  • Бахти,то да е ..й да му го набиеш,ма то акъл... [:slap:] Ето,тука е казано какво можеш да правиш с яйцата от 350 кокошки:НАРЕДБА № 1 ОТ 9 ЯНУАРИ 2008 Г. ЗА ИЗИСКВАНИЯТА ЗА ТЪРГОВИЯ С ЯЙЦА ЗА КОНСУМАЦИЯ В сила от 22.01.2008 г. Издадена от Министерство на земеделието и продоволствието Обн. ДВ. бр.7 от 22 Януари 2008г Чл. 2. Наредбата се прилага за кокоши яйца за директна консумация. Чл. 3. (1) Изискванията относно окачествяването и опаковката не се прилагат за яйца, които са произведени и се продават от производителя директно на потребителя за собствена консумация. (2) Изключението по ал. 1 се отнася: 1. за яйца, предлагани в производствения обект; 2. за яйца, предлагани на общинските пазари при спазване на условията и реда, определени от съответния общински съвет, за извършване на търговия с яйца от дребни производители на територията на общината; 3. при разнасяне по домовете на закупени или поръчани яйца. (3) Яйцата, директно предлагани от производителя съгласно ал. 2, т. 2 и 3, се маркират с код на производителя. (4) Собствениците на животновъдни обекти и производителите, отглеждащи до 50 кокошки, които предлагат яйца на общинските пазари при спазване на условията и реда, определени съгласно ал. 2, т. 2, не са длъжни да маркират яйцата с код на производителя, при условие че на мястото на продажбата са посочени името и адресът на собственика на кокошките. Код на производителя-това е онзи номер с BG-то,където съм описал по-нагоре в предните постове...
  • ti bratle qvno si mnogo,mnogo t1p [:slap:]
  • marketmaker -дума по дума? Сдъвкана и изплюта? Айде стига де, прочети поне това, което са ти писали.Влез в Наредбите, които са ти подадени. Потруди се малко и ти.
  • Абе хора , стига общи приказки ! Задавам ви конкретен въпрос - как мога легално да си продавам яйцата от 350 кокошки дневно , за които не важат изискванията за масово производство на яйца?????? И къде могат да се продават , щом на пазара не е разрешено??? Трябва да ги нося в друга лицензирана яйцеферма за да ми удрят печати или какво? Напишете дума по дума какво трябва да се направи моля.
  • Яйцата ще трябва да ги продаваш нелегално-това е грубата истина.За над 350 кокошки си влизаш в изискванията на наредба 44,по-специално към тези за птицевъдните обекти.На всяко яйце трябва да се маркира номера на животновъдния ти обект,който представлява група от 8 знака,примерно 02BG02555.Трябва да имаш регистриран пакетажен център(яйцесклад),който се третира като предприятие за производство на храни от ДВСК или да покажеш договор със такъв,където ти окачаствяват,сортират,маркират и опаковат яйцата. А до 350 кокошки-чети НАРЕДБА № 7 ЗА ХИГИЕННИТЕ ИЗИСКВАНИЯ ЗА ЗДРАВНА ЗАЩИТА НА СЕЛИЩНАТА СРЕДА,там пише-VII. Хигиенно-защитна зона - 50 м -Промишлено отглеждане на бройлери до 2000 бр. при механизирано хранене, водопой и поддържане на микроклимата (вентилиране) при запазване на сухи подове; затворено угояване до 100 бр. гъски; отглеждане на 200 до 500 кокошки носачки. Туй чудо още не е отменено... А,да-в момента огромната част от дребните производители на яйца-тези с до 5000 птици си тънат в нелегалност...
  • При всички случаи трябва да се регистрира животновъден обект,към всяка община има ЕКОЛОГ-той ще ти каже колко кокощки може да гледаш в населеното място,ако си извън него гледай пак по наредбата за бройките спрямо площа,попитай и общинския вет.лекар-той ще ти обясни за регистрацията,относно продажбата на яйца-ДВСК в областното РВМС.
  • Прочетох че тези изисквания не важат за ферми с по-малко от 350 кокошки носачки. А къде тогава може да се продават яйцата от 350 кокошки легално?????

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта