Активизиране пазара на пшеница

• G
    Колеги пускам тази тема понеже забелязвам интересна тенденция за активизиране на търговците на пшеница за зделки на \\\"зелено\\\". Аз лично не мога да си обясня тази активност - всички прогнози сочат добра реколта, големи преходни запаси и общо взето спадащи цени по световните борси - т.е всички предпоставки за ниски цени на пшеницата тази година. В същото време вече имам оферти от поне 3-ма търговци които изведнъж решиха да купуват на зелено и то при цени 180-190 лв/т пшеница и 170-175 лв/т ечемик. Цени на които аз очаквах да стартира изкупната кампания по време на жътва. Единственото обяснение за мен е ниското евро - което благоприятсва износа.\r\nКак мислите светлинка в мрака ли е това - дали това е признак за по-добри изкупни цени тази година.
  • M
    Брокера като писане и самучувствие/подхранвано единствено от самия него си/ ми прилича на печално извесния в този форум Иванов. Принципно няма общо с колегите зърнопроизводители, но искам да им кажа едно, подобни опити да се "строши" цената на продукцията ни имаше и при нас/говоря за агнетата/, до някъде тя успя имаше и колеги които продадоха под себестойността им, но болшинството си взехме онова което трябваше. Прави ми впечатление че от година на година прекупвачите отпадат, което ги прави доста арогантни и напористи и лъжат за цените безочливо, но времето им е преброено, това го доказват и цените на които се пласира продукцията ни, това го разбират и те и това води до сегашните им действия. Разбира се ако бяха прочели някоя и друга книжка повече щяха да знаят че в природата винаги има равновесие. Времето ще покаже кой е бил прав, но знам едно, човек трябва да се бори за да получи онова което му се полага. Успех в жътвата и Ви пожелавам добри цени колеги. [podkup]
  • Абе,Брокер,чета ти от доста време глупостите и се чудя що за БОКЛУК си! Защо не си напишеш името и телефона,като си толкова голям износител и тъговец,бе БОКЛУК?Ако наистина си такъв,може и да ти продадем доста стока,ама май си само голям на думи и с голяма дупка в г..а
  • споделете как върви жътвата на пшеница и какви добиви се получават след дъждовете.
  • S
    аз мисля,че за баровеца дето се преставя брокеров е пълна измислица един човек които му държи края няма да седне да се заяжда с хората по форумите.Знаем ги тия като теб
  • I
    Пълна отврат. Тоя се упражнява в сайта и омърсява всичко. Пълно менте е и никой да не му отговаря повече. Админите би трябвало да му отрежат достъпа и да възстановят добрия тон във форума. В крайна сметка трябва да разговаряме по тема, която интересува всички в сайта. Ако някой има идея кой е нека го обяви да видим що за търговец е. То и сега е ясно.
  • Да,за щастие не паса овце като тебе,карам нова кола(скоро и още по-нова),имам 20 годишна любовница,вечерям в ресторант и спя на 100 метра от брега на морето Пък олигофрени като тебе ще се усукват на колежките си от Шумен и ще се кълнат в любов по чатовете Айде,мен ме чака жена на легло...стига ви моето внимание за тази вечер!
  • V
    брокер голямо самочуствие си ти бреее мухъл
  • Човека го осенила идеята,докато си гледал мача..Но едно е факт! Много му липсваш Приеми го като комплимент щом хората мислят за теб по време на световното..То виж ме и мен...една вечер да не изляза и ме грабнаха "големите акули" в търговията
  • Николов, тук не съм писал от седмици а и не мисля скоро да пиша,а само да чета. Ти знаеш, че не търгувам с физическо зърно!!!!!
  • V
    [:duel:] [bi4]
  • Nomina stultorum scribuntur ubique locorum - Глупаците имат навика да си пишат имената навсякъде. Радвам ви се бе...дори искам да има още като вас
  • M
    Radvai se 4e ima takiva ,kato nas da proizvejdat i date xranqt ina4e gladen 6e sere6
  • Кой е този Трейдър!!!?И защо си мислиш,че някой супер търговец се интересува от този форум По мои сметки...четат го не повече от 7-8 души и едва ли са от занчение за търговията Както виждаш писахте си изкупни цени от 585 за рапица,180-190 за ечемика..240 за пшеница...и няма ефект,цените са съвсем други и сте далече от реалността!98% от производителите дори не знаят за съществуването на този форум!Мен лично много ме забавлява оптимизма ви...но сте далече от това сами да си определяте изкупните цени...Примерно аз сега знам стартовата изкупна цена на слънчогледа,защото вече имам договор за износ за Ротердам..ама вие само може да гадаете и да четете международните борсови цени и да се вайкате,защо тук не са такива
  • S
    Докато си гледах мача/защото при нас има поне 10 дни до жътва/,ми дойде прозрение- Брокера и Супертррейдъра от миналата година са едно и също лице,което в крайна сметка е някакъв дребен агент нает от голям търговец да следи и пише глупости по форумите. Ако мислите,че не съм прав обяснете ми къде изчезна свръхактивния "трейдър",още повече,че оня твърдеше,че е от Шумен,а тоя уж бил от Варна-но както пееше Тодор Колев-Варна е пристанище на Шумен.
  • I
    Колеги, четете и си правете изводите за тези на които се надявате да оценят стоката ви. И да е добра пак ще се мъчат да ви надцакат. Това ще е до мига в който най-после всички решат да кажат "Стига толкова" и поискат от държавата адекватна политика и правила, които да гарантират правото на производителя, а не това на търговеца. Във всички развити в земеделско отношение страни не пълния либерализъм движи прогреса в агросектора, а протекционизма базиран не само на помощи, а преди всичко на правила в полза на производителите. Докато това го няма Брокера и такива като него ще се надсмиват над труда на всички земеделци. Помислете си добре дали това може да се търпи и дали земеделците нетрябва да поставят най-после свойте искания за развитие на сектора. Управляващите няма да го направят сами - те просто не знаят какво да правят със селското стопанство. Значи пак идваме до поговорката, че: Спасението на давещите се е в ръцете на самите давещи се.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Земеделска земя и цената й

Здравейте, Решил съм да купя земеделска земя с инвестиционна цел - да я отдавам. Им...

398 0

коронавирусът и земеделието

Стефан: Какво правим със земеделските базари пазари и т.н.? ? Тази възможност за реализиране на пр...

442 5

Цена на лавандулата

Здравейте,колеги! Нека коментираме цената на лавандуловото масло за тази година.Някой от...

1132 0

Ориентировъчна цена на лавандулово масло през 2016 г?

: Здравейте, Изкупувам лавандулово масло за износ. При интерес от ваша страна ще се радв...

1679 2