Тютюн - съвети за засаждане

• Z
    Здравейте.\r\nИскам да си засадя тютюн за лична употреба.\r\nЩе ми дадете ли съвети кога се сади?\r\nОткаде да си взема семе?\r\nИ дали в моя край(северозападна Б-я)може да се засади?\r\nКак се суши,и трябва ли да ферментира за да може да се използва?
  • Ние българите може да сме малко сега , но пак ще ви мачкаме, защото сме народ с история и войната ни е в кръвта!Лошо е ,че управниците ни са продажници и няма кой да ни води!Иначе за тока си прав, това важи и за мен в частност
  • не сме дефицит разбирасе- 2025г.ще сме 30%,ромите 50%, а останалите 20% ще са всички други малцинства ,ако пък има режим на тока,годината може да е по близка
  • Поне турските селца не са "дефицит" в България .Мерси за отговорите.
  • иди в някое турско село и те ще ти дадат разсад,даже могат да имат и сух от миналата година
  • Еми аз ще го засадя в двора.Мога да го поливам всеки ден.Но откаде ще намера расад...незнам
  • Забравих да кажа, че тютюна расте навсякаде. Това е растение "наглец" , въобще не го интересуват почви, важното е да има напояване.
  • За семена вече е късно. Намери си разсад (задължително ориенталски сорт, другото е боклук и не може да се пуши). Щом е за собствени нужди е достатъчно да засееш 1 - 2 ара. Преди засаждането наторяваш с амониева силитра и малко друга комбинирана тор (азот, фосфор и калий). След 20 дни окопаваш терена. Поливаш редовно (през 15 -20 дена обилно) Брането на листата започваш отдолу нагоре през 10 дни. (трябва да са "узрели" добре, затова береш на етажи. )Белег за узрял лист е лесното му отчупване и малко жълтеникаво оцветяване. Ако не улучиш точния момент на бране нищо няма да излезе. Става само за боклука. След като обереш листата ги нанижваш на конец да съхнат. Суши се на слънце или под наелонов парник. (15-20 дни в зависимост от температурите или слънчевите дни). Когато стане жълт с цвят на узряла дюля, вече става за пушене. Ферментацията е празна работа, тя е само за едролистните сортове. Ориенталските могат да се употребяват и без ферментация. Това е. Ако ти изглежда лесно действай. Другата възможност е да откажеш цигарите.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Площи в добро земеделско състояние

Някой има ли вече качени парцели. Не знаем как са минали тези проверки. И дали сме изрядн...

66 0

Отглеждане на женшен в България

Ние сме южнокорейска организация, основана през 1990 година в България. Проект „Българска...

207 0

Списък с животновъди

SVB: В сайта на БАБХ - регистри, има списък на животновъдните обекти по населени места (отделно...

142 2

Балопреса

Здравейте колеги имам проблем с балопреса sipma 4010.Ако някой има такава преса моля да п...

30 0

Дезинфекция на транспортни средства

solun1: Вероятно с това с което се и пръскат складовите помещения - Нуреле, Децис и др подобни.

37 1