Миризливки по доматите - предложете идеи за справяне с вредителите

• V
    Здравейте от една начинаеща еко земеделка :-)) Миналата година си купихме "едно парче" земя за собствени нужди с идеята да не ползваме препарати.За сега удържаме фронта с разни билки,но се появиха няколко вида миризливки - малки,големи,зелени,пъстри и т.н и ми повреждат сериозно доматите. Можете ли да ми предложите идея как да ги трепя тия гадинки - в краен случай ще пръскам с отрова.То не стига че годината е ужасна,поне някой домат да спася.Макар че,те са нападнали всичко - и чушки и зеле и краставици.Но засега при доматите е най-сериозен проблема.
  • Миризливките са смучещи.
  • V
    Благодаря за отзивчивостта VKK - като отидем при "специалистта" / слагам го в кавички,защото всичко вече го е ударило на комерсиализъм / и той веднага ти дава отровата без много обеснения. А мен ме интересува какъв тип е вредителя ,та да си му търся еко-отровата. Bilka - няма да отстъпя от намеренията си ,докато стане страшно.Засега удържаме.Имам много хубаво книжле "Градина без отрови - притурка беше към в-к Фермер.Вътре са описани около 20-на билки,какво морят и как се приготвят отвари,чайове,торове. Но като не знам миризливките към кой вид вредител да ги отнеса и не знам какво чайче да му поднеса . Ще пробвам сега с чушките и ще докладвам. До скоро
  • B
    пръскай ама не с химия.... никога не нарушавай принципите си спрямо Еко земеделието Еднакви обеми люти чушки и вода се смачкват и със студената смес се пръска върху гъсениците. Не допускайте контакт с очите и кожата. Оцетът може да бъде полезен срещу гъсеници и смучещи насекоми като миризливки, въшки, мана и др. Рецепта за спрей: 1част оцет, 3 части вода и 5г.стружки от чист сапун. А това насей догодина... мисля, че помага - Heliopsis helianthoides, var. scabra
  • V
    От моя скромен опит в земеделието стигнах до извода, че проблеми се решават по три начина: - допитваш се до агроном срещу заплащане; - отиваш в някоя агроаптека и се надяваш човека зад гишето освен, че отваря и затваря чекмеджето, поне е завършил някаква аграрна специалност в живота си. - четеш, четеш и пак четеш - на АНГЛИЙСКИ обезателно, защото тук никой нищо не ти казва, все едно се крият плановете на совалката Чалънджър. Понеже аз никога не съм се сблъсквал с този проблем, единственото, с което мога да ти бъда от помощ, е да ти дам контакти на агроном. На мен ми помага, колко е добър реално, не знам. Поздрави! От един ентусиаст като теб!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

телен червей

цецо: пълен боклук е тоя натуралис мин година го полэвах

561 1

Пръскане за трева

kiko: Ходи до някоя агро-аптека ще ти кажат там.

2104 3

Пръскане на краставици с нуреле

stefka66: Здравейте,не е нужно да спазвате този срок,но нуриле не помага от опит знам.Пръсках с мосп...

7230 3

Мандарина - пожълтяване

petarkadakevliev: Аз имам подобен проблем, с лимон и мандарина. Препоръчаха ми също този акарицид, сигурно д...

3310 3

Билка срещу белокрилка

bilkobegins: Белокрилка - разтвор от мек сапун, сернокисела глина

5854 5