Сеитбена норма при рапицата

• S
    Колеги тази година мисля да сея около 300д.к рапица,дай те ми малко инфо,колко е сеидбената норма колко може да се изкара от декар минимум и максимум.Семето по колко пари е килограма по колко тор се слага у декар,препаратите скъпи ли са.Евентуално каква печалба може да ми остане от декар като преспаднем разходите по обработката.Благодаря предварително..
  • V
    Искате ли по висок добив?С доказаното качество на птичата тор www.ecoreltd.com производство на органична тор насипно за листно подхранване и гранула за основно торене.тел. 0884799337 ПРЕДИМСТВА НА ПРОДУКТА - минералните торове,както и композитните се усвояват от растенията с 30-40 процента т.е. при съдържание на полезни елементи(N , Ph, Ka) 20 % ше се усвоят не повече от 7-8%,а в съшото време предлагания от нас продукт се усвоява от растенията 100 %.Действието на минералните торове е краткосрочно,действието на нашия продукт е дългосрочно.При използването на минерални торове се образуват химични съединия , които са вредни,а понякога и опасни за здравето на човека.При нашия тор няма този проблем
  • ima formula za iz4islqvane na rapica tq e broi semena na kv metar po gramaja na 1000 semena deleno na 92%
  • А към днешна дата е желателно да сте приключили със сеитбата. Макар, че аз се каня да рискувам с едни 200 дка след първия дъжд, който падне. Дано завали по-скоро.
  • sled 15 dena movje da po4ne seidbata na rapicata
  • K
    АДМИРАЦИИ КЪМ ПОСЛЕДНИТЕ ДВА ПОСТА
  • I
    колега обрни внимание на претсеидбената подготовка ако почвата е по тежка с оране не става.желателно е да ниама растителни остатаци от предходната култура.ас правиа 3 дискованиа после валирам след което чакам да доиде дж и след като вали ако влагата е достатачна садиа.дискованиата ги правиа веднага след жтвата ако се получи заплевиаване прскам с глифозад в ниска доза блока се исчиства от широколисни и житни рапицата пониква на чисто
  • G
    Колега ами много въпроси си задал трудно се отговаря Та сеитбена норам зависи от хибрида дава се около 60 семена/кв.м или около 0.4-0.5 кг/дка Добивите варират от 0 до 400 кг/дка. рапицата е дребно семе и проблема е да се сее на добре обработени площи за да поникне редовно. При редовен посев средно 300 кг според мен може да се очаква (е разбира се наторен напръскан и т.н) Препарати: Ние пръскаме за житни плевели на есен (идва към 5лв/дка Таигъра), едни или две пръскания с инсектецид (Нуреле)на пролет. Торене ами колкото можеш ама поне 25кг/дка рано на пролет амониева е добре да се влага. а колко ще спечелиш от декър сам ще си сметнеш
  • хайде бе колеги помогнете на човека или трябва да си плати за инфото

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

високодобивни семена рапица

Здравейте, колеги! Можете ли да ми кажете няколко сорта според ваши впечатления високод...

866 0

Слънчоглед върху рапица - какви са последствията, някой сял ли е?

pl3v3n: Миналата година ми се наложи да направя същото.Споделям моят избор беше да не засея Клиърф...

2547 2

Споделете мнения и идеи за междинни култури през сезон 2015

Колеги, споделете мнение за междинните култури, какви обработки ще правите, при какви сеит...

2409 0

Актуална цена рапица 2015

Beroe1916: чувам цена от 725

16477 19

Споделете как се развива жътвата на рапица 2015

Emofermer: Жътвата няма да закъснява, засега подмина и градушката, не че нямаше, ама слабо в сравнени...

2764 1