Мярка 141

• L
    Колеги,някой кандидатсвал ли е по Мярка 141?Споделете!
  • D
    Аз също се интересувам от тази мярка.Ако някои вече е кандидатствал и има наблюдения нека сподели
  • ?
  • Колеги кажете как се развиват нещата при вас за мярка 141. Предната седмица занесох документите за да се започне писането по заявлението и бизнес плана но от съвети по земеделие казаха че се очаквало промяна в заявлението и че са още в невидение кога да почнат да пишат. И още - като се пише плана вие ли посочвате за 5-те години какво ще се сее? По вашите планове какво е сеитбообращението?
  • L
    Благодаря.
  • не се броят защото от друга страна пък културата трябва да е на площ общо не по-малко от 10 дка.,а ако е само овошни култури 5 дка. На сайта на МЗХ има качена подробна наредба за мярката и там можеш да видиш всички условия които не са малко.
  • L
    Условието е да имаш 1 ИЕ от животни и още една култура.Въпросът ми е дали засадените овошки в двора /60 бр./ се броят.
  • по мярката могат да кандидатстват всички земеделски производители които са над 18г. и под 60г., като същевременно не получават пенсия ако са на възраст под 60г. Трябва да отглеждаш един вид животно и един вид култура или две култури, като едната да не е преобладаваща, т.е. да не е над 85% от икономическите единици на стопанството. Целта на мярката е да подпомогне тези малки пазарно неорентирани стопанства като предоставя по 1500 евро на година в рамките на 5 години в пазарно ориентирани. При условие че стартираш с около една икономическа единица след 5 години трябва да достигнеш най-малко 4 икономически единици. Бизнес плановете се изработват безплатно от съвети в земеделието. Средства има за около 25 000 стопани, като до момента са подадени около 400 проекта.
  • L
    Интерисува ме всичко,което знаеш.Благодаря ти предварително!
  • мога да ти дам съвет по мярка 141, но не знам какво те интересува. Мярката е за малките стопанства.
  • L
    Благодаря сърдечно!
  • г-жа Божура Фиданска ( 02 / 98 511 430 ) - отгоаваря за цялата Ос 1 в МЗХ , би трябвало да каже за мярка 141
  • L
    Отново изваждам темата на дневен ред.Ако някой знае нещо нека пише.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

217 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

295 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

145 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

286 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

706 0