Разход на декар - люцерна

• V
    здравеите, интересува ме разхода на декар за семе люцерна
  • Кой сорт е тънкостенен и с повече листна маса
  • L
    Колеги предстои ми засяване на 50дка люцерна напролет.Досега работех само с пионерски семена но всяка година цената се вдига ,пък и новите им сортове вече не са чак толкова хубааво както по-старите .Дайте предложения искам да опитам с нещо нашенско .Няма да е поливна.
  • K
    здравейте колеги ... желая да пробвам с люцерна да видя какво ще стане ... как ще стане ... за 4,5 дка-3та кат- чернозем ... какво ще ми излезе като разход за 1 година... заслужава ли си да се е за толкова малко земя ... благодаря за отговора предварително
  • I
    хубава им е лицерната званиах да питам за цената 12 лева килото
  • Priqtel vzemi si Lycerna ot Plevenskiq Institut,za da znae6 4e e lycerna.Az se preebax s taq Evropa i sega si skuba kosite.
  • K
    колко голяма е в см бе колега и с каква машина косиш
  • V
    не е рано нищо че не е цъвнала
  • тази пролит съм ги засадил и още нее цъфнала незнам ако я окоса сега дали няма да е рано
  • P
    След като окосиш поредния откос пръскаш с раундъб или някакъв глифозат.
  • K
    точно така пивот 100 ЕК преди доста време съм го ползвал и имаше ефект третирал съм малки участъци и съм косил ръчно макс ниско след това до 2 дена пръскане има и други препарати но не и знам ефекта
  • пивот ако не се лъжа
  • интересуваме за средство за борба с коскута кукувича прежда в люцерната
  • I
    от елжуниата става хубаво сено стаблото е тнко добива е добр но засадиш ли иа на по бедни почви нищо не става от неиа много е претинциозна.даите сорт с тнко стабло но да не е толкова капризен
  • J
    венци бе ще ти подаря за 5 дк х 4 кг дк семе само ми изспиши тел си,е малко ще черпищ де,до преди 2 год имах 80 дк люцерна,цялата беше засята септември месец,7 год издържа ама с мн пръскания,имаше год с 4 откоса по 20 бали по 30 и повече кг,или ми се обади-0899855144-меджит
  • M
    Данчев е прав,крайно време е да изхвърлим сортовете с дебело стебло.Люцерната първата година не я подхранваме с нищо.На втората година хвърляме тор,NPK,като амониевата селитра е с най-ниско процентно съдържание.Имай в предвид,че при късно поникване,вследствие засушаване,растенията не съумяват да развият дълбока коренова система и при екстремни ниски температури измръзват.Ние сме сяли люцерна само през пролетта.Имам общо около 400 декара.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта