Суша 2010

• T
    Колеги, може и някой да ми се смее на тази тема, но на места в Южна България вече се осеща засушаване по пшеницата. И аз не мога да си го обясня това, но явно не разви добра коренова система заради многото влага и сега се чусвства, че започва да страда от засушаване. Особено на по-слабите почви. Наместа и земята е напука. Ако има специалисти нека коментират.
  • Много меко казано е за ситуацията в Северозападна България. От края на март не мога да вляза и да подготвя площите, а за сеитба да не говорим. Днес не е валяло още. А прогнозата за събота и неделя е за проливни дъждове.
  • Мдам, много лошо. В южна българия суша, а на север от стара планина посевите са под вода. Да не говорим, че на места даже има и незасяти плошщи. Просто не могат да влезнат в нивята колегите. Абе тва е. Пълно щастите няма. Дано при нас завали, а на север изпече!!!
  • G
    Явно на никой не му е леко - е при нас дъжд няма - капне капне и отмине на някъде.
  • M
    След градушката,сега се изсипаха и над 30л. на квадрат и продължава да вали,като ми говорите за суша направо ми изглежда невероятно.Царевици,слънчогледи..всичко е под вода и като се прибавят ниските температури,но така е,на това що е под открито небе не може да му се прави предварително сметката.Втори ден животните са в оборите,добре,че имаме бали сено и люцерна от миналата година.
  • Голямя суша в старазагопнарско не е кало царевицата ми е пред провал ,слънчогледа маи дуржи ама не се знае до кога
  • T
    В нашия раион в Пазарджишко няма никакви валежи земята се напука.
  • D
    Колега,при вас много валежи патнаха.Има ли поразий по посевите?
  • I
    Аман от дъжд и влага. Ако има начин да го пратим в Ямболско ще е добре.
  • V
    При нас във Видинско вчера и днес наваля общо13 л/м ама трябва още.
  • D
    сега при нас вали от един час, кротко и спокойно.а при вас как е?утре го дават цял ден да вали.
  • Старите хора казват "От суша все нещо, ама от киша нищо!"
  • Y
    по добре суша отколкото град [cry]
  • G
    Това на нищо не прилича - цяла България дъжд при нас в Ямболско (с.Симеоново) 2-ри месец нищо. Кориандъра поникна и започня да съхне, слънчогледа и той я закъсва.
  • I
    като мине жтвата ще пиша как сам се справил
  • zdraveite

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

НЕКАЧЕСТВЕНИ СЕМЕНА !!!!

Здравейте !!! За да няма и други имамени !!!! НЕ КУПУВАЙТЕ СЕМЕНА от ИНСИТУТА В г...

120 0

Колко струва наем на комбайн

Miro: Услуга за жатва 15, 20 лева за 1 декар

208 1

Стари сортове пшеница

Sledvashtiat: Защо не питаш няко от земеделските институти?

539 3

Торене на пшеница

Мартин: Натори сега с 25 Амониев нитрат. Напръскай с аминокиселини,на високата доза, като почне ве...

6114 2