Моля за помощ относно съвети за стартиране на земеделска дейност

• K
    ZDRAVEITE KOLEGI, NOV SAM V SAITA I SAOTVETNO V ZEMEDELIEDO, ZANIMAVAL SAM SE S MNOGO DRUGI NE6TA NO NIKOGA S ZEMEDELIE, IMAM MALKO ZEMIA I IDEI, NO NI6TO NE ZNAM. ISKAM DA SE ZANIMAVAS S OREHI NO NI6TO NE ZNAM, INTERESUVAM SE KAKVO MIE NEOPFODIMO ZA DA KANDIDADSTVAM ZA SOBSIDII... SAGLASEN SAM DORI I DA PREDLOJA NIAKAKVO ZAPLA6TANE.......... BREDVARITELNO BLAGODARIA NA VSICHKI OTZOVALI SE.
  • N
    Относно искането ви да се занимавате с отглеждането на орехи трябва преди да направите предварително някой неща .: 1.Да закупете земя или наемете ако нямате такава и не трябва да е под 10 дка. 2.Да направите анализ на почвата. 3.Да се спрет на сорт който ще сеете. 4.Ако всичко е наред с първите 3 неща трябва да посеете и други дръвчета защото ореха започва да дава реколта след 7 година и то добра иначе започва някъде след 5 година. 5. По принцип има и субсидии за орехите но това е последващ етап, разбира се ако не искате да кандидаствате по програма за закупуване на посадъчния материал. 6.Ако неможете да се справите пишете.
  • F
    Отплеснахте се,да не се делим на овощари и зърнари. И при нас има трудни дни ама има и много айляк. Зърното докато се обработи (няколко пъти) земята,да се засее,да се пръска,да се жъне и пр. е много много работа,ама от юли до октомври си върят синджира.След есенната оран пак ... Безсънните нощи в отглеждането на орехи,може да е ,ако копае дупките с лъжица. Ореха може и на необработена земя да се забие,само като се пробие дупка. Терикатите така правят,после ние,които искаме да го работим наистина,все биваме гледани с подозрение,че искаме да минем тънко.
  • G
    да попитам само защо зърнопроизводителите се полакомиха и написаха хиляди декари за сеитбооборот без правно основание и сега трябва да връщат парите,даже създали асоциация на агроекологичните производители и искат държавата да им помогне да лапат още.........с това си деиствие източиха парите за биологично производство и хиляди кандидати по 214 останаха без финансиране за тази година
  • S
    Колега baraban4oskt много точно им ги казваш нещата но няма смисъл да се занимаваш с такива като по горните коментари за зърнари и 100 % рентабилност.И без това форума се напълни само ей с такива философи то даже не си струва да им четеш коментарите и темите.
  • B
    А да ти отговоря, че ме дразни отношението на зърнарите към другите (орехи вкл.) За разлика от зърнарството, дето на 100лв вложени след 9 месеца вадиш 200лв. - 100% рентабилност и без субсидии, орехите без помощ са безсмислено занимание... ОСвен парите за разсаждането, първите две години, ще е нужно и напояване... А ако го правиш за реколта, ще трябва и в последствие. Всяка година ще имаш поне едно косене и няколко окопавания около орехите - ръчно! Първите години трябва да ги вардиш от крадци, пастири (кравите и козите им ебават мамата) и пожари - пак пастирите си палят за да има свежа паша... Или ще ги ореш и оградиш, което става вече безумно скъпо... След 10та година, ще имаш вече други проблеми с охрана, бране и т.н. Та без субсидии тия 10 години, само амсалаци като мен могат да се занимават с това, защото имам излишни пари, земи и свободно време... Субсидиите обаче изкривиха всичко (като навсякъде) нароиха излишна конкуренция с лошо име за орехите... Тая година е начало на нов програмен период и както върви ще е нулева и правила и наредби още няма... Изключително тъп и незрял коментар! Аз 100% рентабилност при зърнопроизводство не съм видял овсен в разни фирми в Добруджа ,които перат пари и земеделието им е просто извинение.Ела ми обясни по-подробно как ние вадим 100% без субсиидите даже и те признавам!ЗА кози,крави,кражби и прочие не говори сякаш и при нас го няма.Всяка година гори един и същи блок с резене.Всяка!Миналата година друг беше минат от 30 крави.Отношението на "зърнарите" е такова заради последиците от такива ,като този пуснал темата.А те са много и са просто чудни.Твой си проблем е дали искаш поредният "колега" търсещ бързи пари без нищо да знае.Единствено твой проблем е.Не сме ние виновни,нито животновъди,нито майският бръмбар или Ким Чен Ун.Дразни те нашето отношение ,пък виж си твоето
  • P
    А да ти отговоря, че ме дразни отношението на зърнарите към другите (орехи вкл.) За разлика от зърнарството, дето на 100лв вложени след 9 месеца вадиш 200лв. - 100% рентабилност и без субсидии, орехите без помощ са безсмислено занимание... ОСвен парите за разсаждането, първите две години, ще е нужно и напояване... А ако го правиш за реколта, ще трябва и в последствие. Всяка година ще имаш поне едно косене и няколко окопавания около орехите - ръчно! Първите години трябва да ги вардиш от крадци, пастири (кравите и козите им ебават мамата) и пожари - пак пастирите си палят за да има свежа паша... Или ще ги ореш и оградиш, което става вече безумно скъпо... След 10та година, ще имаш вече други проблеми с охрана, бране и т.н. Та без субсидии тия 10 години, само амсалаци като мен могат да се занимават с това, защото имам излишни пари, земи и свободно време... Субсидиите обаче изкривиха всичко (като навсякъде) нароиха излишна конкуренция с лошо име за орехите... Тая година е начало на нов програмен период и както върви ще е нулева и правила и наредби още няма...
  • K
    "ISKAM DA SE ZANIMAVAS S OREHI NO NI6TO NE ZNAM, INTERESUVAM SE KAKVO MIE NEOPFODIMO ZA DA KANDIDADSTVAM ZA SOBSIDII." "" ZA OREHITE SE ZARIBIH OT MOI KLIENT GRAK I RE6IH DA INVESTIRAM I AZ..........." Именно те Гърците за това се молят да им опрощават дълговете, защото и те като теб само ги интересува как да вложат 5 лв за да вземат субсидия 50лв. Не знам какъв бизнес имаш и колко ти е отговорна работата, но инвестиция за да се докопа субсидия не е инвестиция, а както вече споменах източване на фондовете. За това има и такива отговори. Надявам се да си достатъчно интелигентен да разбереш какво си попитал и какво са ти отговорили колегите. Не обвинявай хората които истински бачкат, не за субсидията, защото са избрали този път много преди това. Що се отнася до кирилицата- ясно, нямаш желание, но ако можеш да ми кажеш защо ни се караш (писането с главни букви) ще можем да те разберем напълно за отношението ти към работата и към положението в държавата ни! П.П. Сетих се още един въпрос: Колко ли ще е трудът и колко ще са безсънните нощи при отглеждането на орехи? Май задавам риторичен въпрос? Biznesat mi; imam tri jelezarii v sofia i dve brigadi za stroitelno dovar6iteni raboti. Rabotata mi upravitel v stroitelen hipermarket. Ne iskam da istochvam nikakvi fondove, prosto popitah kakva e procedurata a taka ili inache parvo e investiciata koiato az presmetna che za okolu 50dekara 6tee 30000lv. i izob6to ne se znae 6te uchastvam li, 6te me odobrat li i taka natatak. Nikoga nikoi ne sam obvinil, naprotiv vazhi6tavam im se che gaziat v kalta i bachkat zdravo za da iskarat hliaba si, ne znam az dali bih mogal da se preboria s vsichki trudnosti s koito se borite vie. Za bukvite se izviniavam ne sam imal namerenie da se karam na nikogo. Trudat 6tee mnogo kato se ima v predvit che zemiata mie na 40km. Che nai veroiatno niama da imam finansovata vazmojnost da naema mnogo hora na rabota i kato znam kolko e drudna rabotata s vsichki institucii. A besanite no6ti ne samo za men a mislia za vseki niama da sa malko kato znae kakva investicia e napravil i ne znae dali 6te izkara lev.
  • N
    Колеги не му се карайте на момчето чисто и просто е объркал сайта. Такива вопроси се задават в "ДАЛАВЕРА СОМ" или "МЪРЗЕЛ СОМ"
  • A
    "ISKAM DA SE ZANIMAVAS S OREHI NO NI6TO NE ZNAM, INTERESUVAM SE KAKVO MIE NEOPFODIMO ZA DA KANDIDADSTVAM ZA SOBSIDII." "" ZA OREHITE SE ZARIBIH OT MOI KLIENT GRAK I RE6IH DA INVESTIRAM I AZ..........." Именно те Гърците за това се молят да им опрощават дълговете, защото и те като теб само ги интересува как да вложат 5 лв за да вземат субсидия 50лв. Не знам какъв бизнес имаш и колко ти е отговорна работата, но инвестиция за да се докопа субсидия не е инвестиция, а както вече споменах източване на фондовете. За това има и такива отговори. Надявам се да си достатъчно интелигентен да разбереш какво си попитал и какво са ти отговорили колегите. Не обвинявай хората които истински бачкат, не за субсидията, защото са избрали този път много преди това. Що се отнася до кирилицата- ясно, нямаш желание, но ако можеш да ми кажеш защо ни се караш (писането с главни букви) ще можем да те разберем напълно за отношението ти към работата и към положението в държавата ни! П.П. Сетих се още един въпрос: Колко ли ще е трудът и колко ще са безсънните нощи при отглеждането на орехи? Май задавам риторичен въпрос?
  • I
    Служба по съвети в земеделието там можеш да намериш отговора.
  • K
    AZ NE SAM NEGATIVEN CHOVEK I POJELAVAM HSPEH NA VSICHKI V VSICHKO....
  • K
    SAMO ZA INFO; MOITE RODITELI SA RODENI V SOFIA SA6TO I AZ, ODAVNA AMA MNOGO ODAVNA NE SAM DETETO NA MAMA, IMAM SAMOSTOIATELEN BIZNES KITO NE VARVI LO6O I EDNOVREMENO S TOVA SAM NA RABOTA NA OTGOVOREN POST V GOLIAMA KOMPANIA, ZA OREHITE SE ZARIBIH OT MOI KLIENT GRAK I RE6IH DA INVESTIRAM I AZ................ A NE PI6A NA KIRILICA PONEJE PI6A OT EDIN TABLET KOITO MINALIA MESEC SI DONESOH OT ANGLIA I NIAMA TAZI VAZMOJNOST.
  • B
    Положението в държавата е такова поради редица фактори.Един от тях си и ти и такива земеделци като теб.Пиши там глупости колкото искаш,ние такива като теб ги знаем.Дали ми пишеш на капс-лок и на маймуница ми е все тая всъщност.Благодаря ,че поне ни разсмиваш тука.
  • A
    POISKAH POMO6 OT MOJE6TI ZNAE6TI I RABOTE6TI HORA, NO NE IA POLUCHIH , AMAN OT VAS, AMAN OT MNOGOZNAIKOVCI KOITO RAZBIRAT OT VSICHKO I SE NADSMIVAT NA DRUGITE, MOJEBI ZATOVA POLUJENIETO V DARJAVATA NI E TAKOVA, VSEKI IZGARAL MALKO PARI SE MISLI ZA VSEMOJE6T, SIGORNO KATO STE ZAPOCHNALI I VIE STE ZNAELI VSICHKO. NIKOGA NE SAM KAZVAL CHE NE ISKAM DA BACHKAM, OB6TO VZETO MIE IASNO KOLKO TRUD, BESANI NO6TI I SREDSTVA 6TE TRIABVAT.......... OPLAKVATE SE CHE NIKOI NE SE VRA6TA NA SELO I NE RABOTI ZEMIATA A KOGATO NIAKOI ISKA DA GO NAPRAVI VIE GO HRANITE......SAJALIAVAM VI... То, че български не знаеш е ясно.Но, че и на тази маймуница пишеш грешно също е ясно. Да, повечето истински земеделци може и да не са знаели всичко, започвайки.Но със сигурност не са започнали с въпросът "Колко субсидии ще взема". И със сигурност не са се борили със земята да сеят "пръчки"(както по-горе каза някой). И преди да вдигнеш лозунга...пак MOJEBI ZATOVA POLUJENIETO V DARJAVATA NI E TAKOVA . опитай да помислиш, ако можеш- дали, ако имаше по-малко като теб искайки всичко държавата да му даде наистина тя-Държавата нямаше да е по-добре.
  • P
    Каква помощ, бре юначе? Направи си труда да си вкл. кирилицата! Натисни и КапсЛока, че за да ти разгадая поста губя десет пъти повече време от написано на БГ. Но на теб сигурно ти е така по лесно или така си свикнал, на мама момчето... Че и помощ искаш Само тия два факта са достатъчни, никой да не иска да се занимава с теб - ти едно копче не щеш да натиснеш(CapsLock), камо ли да се наведеш, а в земеделието се налага... Промени нещо ако искаш да ти се получат нещата! Ние не сме мама и тати и не сме ти длъжни! УСПЕХ!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Запитване за оранжерия за зеленчуци

velimirdonchev: Пише се оранжерия. Освен това преди почти 1200 години са ти създали азбука за да не пи...

2289 7

Войната в Украйна и краха на илюзията евтино зърно!

Emofermer: Естествено, че има пълно информационно затъмнение... Запад или Изток всички правителства с...

6005 15

Гумени уплътнения за поливни цинкови търби

Hri100: Питай в "Сила" гр.Ямбол, мисля, че тръбите са тяхно производство.

2845 6