поникване на слънчогледа

• Y
    колеги имим проблем с поникването на слънчогледа.семето е покълнало и жълтее вътре в почватазасял съм го на 11 април
  • при таз жега не прави нищо
  • слънчогледа ми е на 4 та двойка листа,засят е на 15 май,да пръскам ли с листни торове? дали ще навакса закъснението или да не правя вече разходи?
  • много кофти година за слънчогледа
  • I
    150 кила сланчоглед били малко??ами при нас наи добриа сланчоглед пуска толкова.масово има и добиви около 80 килограма.
  • S
    Рики,не мога да оспорвам нещо което ти се е случило,ама първо кажи в кой край работиш земя- да не си по някои високи ,като Самоковското полета. Защото слана 25 май,не че не е възможна ,ама е рядко природно бедствие-примерно на 10 години веднъж.Освен това трябва да е била много яка тая слана,защото аз миналата година наистина нямах поражения ,но сланата беше средна сила.
  • V
    преди 7-8 години имах същия проблем, годината беше добра и пиите станаха като тави-150кг не е много, ама с презасяване си вътре.
  • J
    marinco 2500 br sa zle rabota.vse edno si zasial 100 dk i ima6 50 . po dobre na novo i onia otgore dade 6te si po okey za tova davay na novo YSPEH
  • поради лоша обработка и малко стари семена имам около 2500 бройки на декар и се чудя дали да презасявам
  • Изобщо нямаш шанс да спориш с мен !... Сорт - Сан Лука , семена - Вардим , слана - 24/25 май - дисковане , сеитба царевица ; нормален / но както се убедихме сами - не и безопасен / срок за сеитба - около Гергьовден !
  • S
    За сланата съм готов да споря,защото миналата пролет сях рано/за софийското поле/-05 април. На 28-29-ти беще поникнал и го удари една сериозна слана,но пораженията бяха абсолютно никакви. Уточнявам,че семето беще Сан Лука. Може би някои по-нежни хибриди не издържат,не знам. Тази година за пръв път сях Пионер и LG,но късно защото беше кално и не можах да вляза- сях 26 до 30 април,ве=е имам поникнало,макар и да не е още масово.
  • R
    O-хооо..! Пари го сланата.. И още как ...
  • D
    Стояне, прав си колега за слънчогледовото семе.Апсолютно нищо му няма през зимата,спокойно може да презимува,но му трябва такъв периот за да не може да покълни и да изкара студовете.
  • S
    Не се ебавайте с човека! Слънчогледовото семе е тотална гад и никне дори от самосевките като бясно,понякога дори може да презимува/правени са опити за есенно засаждане/,слана със сигурност не го лови! Ако си засял,пръскай,копай,и чакай урожай!
  • zabravih 4e trjabwa da go pyhna v ustata si da e plitko.no kakwo da se prawi kato sam takav obraten.
  • при повторката на по плитко ли се сее

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Слънчоглед реколда 2020

olio: Вече удари, а и нагореееее. Кога ще бъде пика не се знае. Борсите се надскачат, а търговци...

725 2

Изсъхване на слънчоглед

Крум Тенев: https://www.youtube.com/watch?v=B4LAJDx6TSI

273 2

Цена на слънчогледа 2019, добиви ?

georgievis: добиви около 300кг цени Силистра 550лв.

5491 14

Слънчоглед 2019 цени и добиви

Тодор Тодоров: Какво става колеги? Ще прадаваме ли, и на каква цена? Всички ли чакат повишаване н цената?...

1596 2

Цена на слънчогледовото олио

: рафинирано наливно слънчогледово олио 1380 + ДДС лв./т. тел. 0888321760

1342 4