Машинно окопаване на праз и други зеленчукови култури

• K
    Здравейте,\r\nИнтересувам се дали някои може да ми препоръча ефективен начи на окопаване на праз. В смисал с някаква машинка от типа на тримерите или с някакъв вид рало теглено от животинска тяга, или единствения начин е ръчно с мотика или копач. Както и как е по добре да се засади Праза в реда единично или и от двете страни. И някоя друга информация за отглеждането на тази култура.\r\nБлагодаря Ви предварително.
  • V
    колега аз гледам чесън, а клтурите са много общи, досега не съм измислил начин да окопавам машинно използвам малко хербициди , но успеха е в мотиката пък после се налага ръчно плевене за праза нещата са още по зле защото е по висок.Лошото е ако разбуташ корените които са доста плитко. другия проблем е голямата гъстота.ВСе пак едно време гледах една машинка припасната от окопен култиватор за цвекло, амааааа не мога да я похваля.при разсаждане му правиш една запечатка със Стомп после житните ги поразяваш с някакъв балурицид, а останалите ги плевиш и си бомба. [:dance:] Ако измислиш нещо ще се радвам да го споделиш
  • R
    Админи , ето заради такива анонимни лекета трябва да направите някаква промяна. Относно темата - колега погледни с търсачката в Agrosaveti.com или пък пиши на ЛС на тези членове на сайта ни , които се занимават със зеленчукопроизводство и... успех!
  • АБЕ ПИЧ ТУК МНОГО НЕ СПОДЕЛЯМЕ БЕЗ ДА СИ ПЛАТИШ АКО ИСКАШ ПРАЗНИ ПРИКАЗКИ ТЕ ТОВА Е ТОЧНОТО МЯСТО [:dance:] [:dance:] [:dance:] [:dance:] [:dance:] [:dance:] [:dance:] [:dance:] [:dance:] [:dance:] [:dance:]

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Помощ- зелен чесън

Здравейте. Търся чесън за сеене, но за зелен пролетен чесън. Живея в Англия и от скоро отг...

73 0

Лук

Кога се тори земята преди да се посее лукъ?И да ли се тори изобщо?

862 0

Моля за съвет относно сеитбата на лук

proba: За това като се ходи на училище се учи Математика! Ще ти направя задачката като за пети к...

2002 2

Препоръчайте ми Агроном за зеленчуци

Колеги,моля ако някой има имформация за специалист агроном при зеленчуците да я сподели!...

7346 0