Договор за аренда

• Привет! Дали някой може да ми отговори на следния казус: Имам аренден договор за един зем.имот, но наследниците го разделиха.Дали договора ми важи и за разделените имоти, или трябва да сключвам нови договори с наследниците, който са собственици на новообразуваните имоти.Стария договор ми беше до 2015г.
  • Това ,че наследниците са си поделили имота,не ги освобождава от сключеният аренден договор(освен ако не искат предварително да го прекратят и да си платят неустойките според договора).В случая те са правоприемници на собственика.Не съм юрист,но мисля,че може да се направи анекс към договора в който да се опишат новообразуваните имоти и съответно новите собственици.Анекса също се вписва в съда и ОСЗ.Що се отнася до разликата между договор за аренда и договор за наем - арендният договор се урежда по Закона за арендата в земделието и е минимум за 4 години,вписва се в съда и ОСЗ.Договорите за наем се уреждат според Закона за задълженията и договорите и се сключват за срок по преценка на договориращите.Конкретно за земеделската земя знам,че договорите за наем,които са за над 2год. задължително се вписват с съда и ОСЗ,но едногодишните - не.И да допълня за John Deer - не е вярно ,че при продажба,собствениците трябва да питат арендатора.Внесено е предложение за изменение на ЗСПЗЗ отново, но то още не обсъдено и гласувано.Така ,че ако стане факт - ОК,но сега собствениците продават имота със тежестта от арендния доовор,купувача да му мисли.
  • V
    рента е процент от продукцията-реално всички договори в българия са за наем,понякога с неустановена стоиност-както е при кооперациите.под наем е в пари -демек сухо.ние обаче сме се изтарикатили и хем е наем хем е в земеделска продукция-абе европата може да се учи от нас..... [:dance:]
  • J
    te moje da si go razdeliat no bez tvoe razre6enie ne mogat da go prodavat ili da podpisvat drug arenden dogovor.taka ce SPOKO kolega.
  • M
    Колеги знаете ли каква е разликана между договор за рента на земя и наем на земя?
  • zavisi kakvo pishe v dogovora,ima tochhka v koqto pishe 4e naslednicite sa strani po dogovora
  • D
    Колега потърси в интернет ЗАКОНА ЗА АРЕНДАТА,там всичко е написано
  • Извинявам се за допусната грешка, договорът ми е сключен през 2005 г.-за 10г. и е до 2015г. Много ти благодаря за отговора
  • R
    Smark , ти нямаш никакви договори!!!! ...погледни коя година сме... а твоите са ДО 2005 !!! Отделно от това , ако си го сключила 2005.. напр с 5 или повече годишен срок - тогава той се прехвърля до изтичането на срока му и върху 'новообразуваните' имоти на наследниците при делбата им... - НО твоят случай НЕ Е такъв. З а д ъ л ж и т е л н о, си сключваш договор със собствениците на новите имоти - старите такива НЕ съществуват в е ч е .в КВС .

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта