Помогнете за избор на порода кокошки-носачки

• R
    Имам интерес за отглеждане на кокошки-носачки. Коя е най-добрата порода? Холандски джилинг или някоя друга?
  • м
    кажете ми кои кокошки са по добри носачки белите или черните не разбирам от породи тука бургаско продават и бели и черни 4ерните ми казаха 4е били по дребни4ки пък белите по едри кокошки неразбиръм но искам да си купя за село 20 броики за яица кои са по добри
  • I
    Ломан браун гаранция за носливост ние имахме 200-300бр. много доволни и разпродаваме от една птицеферма хората масово си купуват сега ще има и ярки при тях ако се интересуваш пиши
  • D
    Колега, тази кокошка може ли да се гледа на двора? Никакъв проблем да ги гледаш и на двора! Няколко години и аз се лутах - сам мътих разни, купувах различни чисти породи и ... преди 4-5 години открих Ломан браун. Невероятни са! Както по-горе някой каза - машини за яйца. Е, при подходящо хранене разбира се. Сам си правя смеските, така че и това не е проблем. Миналата година отново опитах друга порода, но тази година се връщам на Ломан браун. Вече заредих еднодневни пиленца. Има само едно уточнение - кокошки за яйца! Не стават за месо. Просто почти нямат месо! До към 1,900кг живо тегло стига възрастна птица!
  • V
    Може.Само че не снася толкова защото стрес факторите и влиаят отрицателно. Миналата година взех от ППЯ Ярки ломан браун- във стоковата ферма снасят около 90 % дневно ,ч е и повече. рпи мен въпреки че си правех фуража и не съм се стискал 10 кокошки 6-7-8 яйца.понякога 9-10 средно може би 80%. Което за селски двор не е чак толкова зле. За дворовете белия легхорн са по добри. По стара порода,, по не са чувствителни на стрс фактори. носливоста на селски двор е същата
  • N
    Колега, тази кокошка може ли да се гледа на двора?
  • C
    Неделчев,бахти глупостите си копнал тука ...ма той чукча,...мхъм Сега на въпроса на колегата-избора ти не е много голям,като се вземе под внимание местното производтво на еднодневни пилета-стокови носачки. Налични са: 1.Lohmann Brown Classic -кафяв ломан- великолепен хибрид,машина за яйца буквално. 2.Isa Brown-кафяв хибрид с почти същите продуктивни качества,може би е по-чувствителен към фуража. 3.Lohmann White-бял ломан,снася бели яйца,с живо тегло до 1,5 кг...белите яйца се търгуват по-трудно,по принцип! 4.Hy-Line Brown-хай-лайн-кафяв-американски хибрид,малко по-лек от ломана,устойчив на заболявания. Сега,родителски стада в България има само на първите два хибрида,останалите ги внасят като еднодневни пилета или като оплодени яйца.Съвета ми е да си вземеш за гледане кафяв ломан.
  • N
    Породата Корниш е сравнително нова. Създадена е въз основа на кръстосването на малайски борцови петли и бели виандотски кокошки. По цвета на оперението се различават три разновидности - бял, червен и златист корниш. Най-разпространен е белият корниш. Птиците от тази порода са сравнително едри и с висока скорост на растеж в млада възраст. Носачките тежат 3-3,5 кг, а петлите - 4-5 кг. Тялото е полуизправено, с много добре развити широки, дълбоки и добре замускулени гърди. Носливостта е сравнително ниска - 120-140 яйца. Специализирани линии от белия корниш са най-добрите бащински родителски форми за получаването на високопродуктивни и ефективни хибридни пилета бройлери. Бял ллимутрок Породата Плимутрок е създадена в САЩ като общоползвателна порода за яйца и месо. Първоначално най-широко разпространен е бил ивичестият плимутрок, а по-късно белият плимутрок, чиито специализирани линии са най-добрата майчина форма за получаване на хибридни пилета бройлери Птиците имат добре замускулено тяло с дълбоки и широки гърди. Гребенът е прост и сравнително малък. Живата маса на носачките е 2,8-3,2 кг, носливостта е 160-180 яйца, а при някои специализирани линии и до 200 яйца. Яйцата имат оцветена черупка и средна маса 59-60 г. Специализирани линии от породата Бял плимутрок се използват в целия свят като майчина форма при производството на хибридни пилета бройлери. Това мога да помогна Неделчев

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Болна кокошка

Здравейте! Имам следният проблем - отглеждам 4 кокошки, колкото за домашна консумация, хра...

113 0

В Ферма за гъски 500кв.м-колко птици мога да се гледат?

Здравейте колеги нов съм в форума но живо се интересувам от темата за отглеждане на гъски...

169 0

Инкубатор

Препоръчайте ми инкубатор за около 50 яйца. И най-важното: от къде да го купя?

508 0

Синя Брама

Видях че при моите кокошки има Синя Брама имали някои да се е занимавал с тях искам да и...

344 0

ЗДР.По какъв начин може да се кандидатсва с европрограма за оборудване на птицеферма

от 2 години имаме птицеферма оборудвана беше използвана вече няма да издиржа на темпото...

1228 0