Имали ограничения за угар?

• V
    Имали ограничения при декарите за угари при посочването им за единица площ?
  • ОГРАНИЧЕНИЕТО СИ Е ТОЧНО - ДО 15 % ОТ ЗАЯВЕНОТО ОТ ПРЕДХОДНАТА ГОДИНА ПО СЪЩЕСТВУВАЩАТА В МОМЕНТА ЗАКОНОВА УРЕДБА , П Р О Е К Т О ПОСТАНОВЛЕНИЕТО СИ Е - П Р О Е К Т О -.., САНКЦИИТЕ СА СИ ЗА ЗП , А НАМЕРЕНИЯ ДА СТАНЕ ПОСТАНОВЛЕНИЕ ЯВНО НЯМА , КАКТО , АКО СТАНЕ - НЕ СЕ ЗНАЕ ОТ КОГА ВЛИЗА В СИЛА... [lud]
  • няма ограничения вече
  • Ограничението за 15 % угар е в параграф 22 на Постановление 188, което е предвидено да отпадне, предвид противоречия с наскоро приетата Наредба 5. Проектът за изменението му е качен на сайта на МЗХ: http://www.mzh.government.bg/Articles/633/Files/Binder1634072878212968750.pdf
  • B
    И още нещо - това въобще не е проект, а приета и публикувана в ДВ Наредба на МЗХ!Ако има юристи, които се наемат да тълкуват нейното прилагане, ще им бъда много благодарен
  • B
    А чл.10 се отнася точно за угарите - трябва да са включени в сеитбооборота на стопанството! Ако са извън легитимния слой /т.е. за тях важи ограничението на чл.9 ал.3/, според вас дали са включени в сеитбооборота?
  • Това е адресът,който ще ви отговори на всички въпроси, ако четете внимателно. Обърнете внимание на чл.9 ал. 3.: http://www.mzh.government.bg/Articles/574/Files/Nar%20Pasishta%20final%205.03.2010634046096484687500.doc
  • колеги искам да ви питам някои знае ли дали може да се декларира само угар.Имам кооперация която лани не е декларирала и сега не е сеяла нищо и в службата ми казват че не може да се декларира угар.
  • Не! Не е отпаднало ! Има проектопостановление ,... но засега е само .п р о е к т о.. Явно много са заети с това да си подсигуряват медийна пукотевица по примера на ББ , за да им остане време да се захванат и с работата си . Или пък чакат да приключим и с жътвата , за да решат дали ако не го приемат ще получат шанс да намалят още повече парите от ЕС за ЗП , защото с всичко правено от тях досега - явно точно това целят.
  • нали това отпадна вече, няма ограничение
  • da 15 процента само да ти бъде угар

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

401 2

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

467 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

263 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

338 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

802 0