Има ли сметка да се гледат кози?

• K
    Колеги мисля да си закупя стадо от 30-40 кози.Моля,кажете ми има ли пазар за козе месо и каква е изкупната цена?
  • D
    spored men naii mlechnata poroda e bqla balgarska sanska kolegiii tarsete tqqh nese zablojdavaite s teq anglobiski nenzam si kakvii kafevi nqkvii bala bulgarskata koza e nai mlechna az imam samo bqla balgarska qare za parva godian se kozi s 3 qarita s 2 litra i polovina mlqkoo imam kozi koito mi davat na duene 4 litra mlqko uspehh
  • колега защо непопиташ за сеанската порода.
  • a kozite mogat li da se gledat na qsla eli.... izvinqvam se za typite vyprosi no izobshto ne sym v chas cheta tuka po forumite i se nadqvam da naucha povechko
  • V
    Зависи от къде си ако минава кола на мандрата покрай теб може и 10 лт да ти вземе всичко е въпрос на договаряне.Търси мандра а не мен.УСПЕХ
  • Извинявам се за грешката към колегата Веселин Чавдаров.
  • Горния въпрос е към колегата Веселин Дончев
  • От место ли идват да ти го вземат млякото и ако е да ,колко е минималното количество ,което трябва да събереш ,зада го вземат от място .
  • V
    и аз съм така но и да има кланница колко ще ти даде.По добре си взимай парите от млякото на 15 дни и не се разправяй с глупости - да угояваш ярета
  • P
    pri nas nqma pazar za qretata i se nalaga da gi obivame pri rajdaneto za da moje po rano da po4nem da doim. trqbva da ti e qsno 4e kozi ne se gledat kak da e mnogo e trudno. parvo govori s nqkoq klanica pokrai teb dali 6te ima pazar za tqh
  • P
    Извинявам се че се вмъквам в темата но имам жалние да разговарям с MIRKO-93 Как може да стне това,имел,скаип нещо...Предварително благодаря...
  • M
    "един от постоянноприсъстващите " е напълно прав, козата е животно което обича ходейки да се храни, на ден изминава доста път за да си напълни търбуха. Освен това при нея стадното чувство не е чак до там развито както е при овцата и може ледно да се отклони от стадото и да се загуби. Броя кози също е много важен, колкото са повече, толкова повече е работата и подръжката. Относно деленето на малките от майкаите си има начин при който те сами си се делят, това не е чак такъв проблем, по важното е цената на продукцията която можеш да произвидеш.
  • moeto mnenie e da se dopitash do profesionalist tuk vav foruma ima takav,toi e nai golemija vav balgarija na tema kozi,kazva se MIRKO_93,shte ti pomogne sas idei i akal shte ti dade
  • някага моите дядовци са купували хиляди пръчове скопявали ги угаявали са ги в балкана с жълъдии са ги карали за цариград за пъстърма от там са идвали с дисаги пълни с златни лири.
  • КОГАТО НАВЪДИШ 500 КОЗИ ЩЕ ТИ ТРЯБВАТ ПОНЕ ДВАМА ДОЯЧИ,НА КОИТО АКО НЕ ДАДЕШ ПОНЕ ПО 500ЛВ-НЕ ГИ ЧАКАЙ НА ВТОРИЯТ ДЕН.АКО УСПЕЕШ ДА ИЗДОИШ ЕДИН ТОН НА ДЕН ОТ 500 ТИ ГАРАНТИРАМ,ЧЕ МАНДРИТЕ ЕДНА ПРЕЗ ДРУГА ЩЕ ТИ ПРЕДЛОЖАТ ВЪЗМОЖНО НАЙ-НИСКАТА ЦЕНА,ЗАЩОТО ЕДИН ТОН Е КОЛИЧЕСТВО,КОЕТО НЕ МОЖЕ' ДЪЛГО ДА ИЗЛИВАШ ПРОТЕСТИРАЙКИ И ЩЕ СИ ПРИНУДЕН ДА ГО ДАДЕШ ЗА НЕ-ПОВЕЧЕ ОТ 40-45СТ.ПРЕДЛОЖИ ИМ ЕДИН ТОН И ЩЕ ВИДИШ ЕБАВАНЕ.1500 ЯРЕТА ДО СЕГА НИКОЙ НЕ Е ПРЕДЛОЖИЛ ЗА ДА СЕ КАЖЕ ЩЕ ИМА ЛИ ИНТЕРЕС.ЗА 500 КОЗИ ТИ ТРЯБВАТ ДВАМА ПАСТИРИ,КОИТО НЯМА ДА НАМЕРИШ,ЗАЩОТО КОЗАТА НЕ Е ОВЦА И ЗА ДА НАПАСЕШ 500 ЖИВОТНИ СЕ ИСКАТ МНОГО,АМА МНОГО ЗДРАВИ КРАЧЕТА,ОСОБЕНО,КОГАТО И ПАШАТА Е НА ПРИВЪРШВАНЕ.ТИ ВИЖДАЛ ЛИ СИ КАКВО ОСТАВА,КАТО ПОВЪРТИШ СТОТИНА ЖИВОТНИ ДВА ЧАСА НА ЕДНО МЯСТО-НИЩО НЕ ОСТАВА-АМИ 500?АМИ ЯРЕТАТА КОЙ ЩЕ ТИ ГЛЕДА,КОГАТО ПАСТИРИТЕ СА С КОЗИТЕ? 1200-1500 ЯРЕТА МОЖЕШ ЛИ ДА СИ ГИ ПРЕДСТАВИШ В БОКСОВЕ И ПОЕНИ С КОФИ-МАЙКИ,ЗАЩОТО ТОВА Е НАЧИНА ПРИ ГОЛЯМ БРОЙ ЖИВОТНИ ИНАЧЕ БОЗАЕЙКИ ЗА ЕДИН МЕСЕЦ,ЩЕ НАГРИЗАТ ВИМЕТАТА НА КОЗИТЕ И ЗБОГОМ МЕЧТИ!КАК СИ ПРЕДСТАВЯШ 1500 ЯРЕТА ПУСНАТИ ДА БОЗАЯТ НА 500 КОЗИ?НАЛИ ВСЯКА КОЗА ПОСЛЕ ТРЯБВА ДА СЕ ДОИЗДОИ.ЕДИН ЧАС ЩЕ ГОНИШ ЯРЕТАТА ДОКАТО ГИ ОТЛЪЧИШ.ИЗОБЩО КОГАТО ГИ МЕЧТАЕТЕ ТЕЗИ РАБОТИ ЗА ПАРИТЕ Е ДОБРЕ ДА СМЕТНЕТЕ ПЪРВО РАЗХОДИТЕ.
  • разходите за 1бр коза за годината са около 75-85 лв това са разходи за храна 15бр бали ,200кг зърно ,и надница за гледача. Тук не е включено ток ,транспорт на храната до сградата , ветеринарни мероприятия и др .Балите по 3лв а зърното по 15-20стотинки [:bee:] [:slap:]

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

137 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

431 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

169 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

645 2

Моля за съвет

т: Не го прави, по добре проси в София, ще си по-добре, поне ще си на печалба. В момента в к...

789 2