Какво правите с тора от кравефермата???

• B
    както всички знаем има тор в изобилие кой какво прави с нея и как почиствате оборите си? Мисля че това ще е една интересна тема да обсъдим
  • otglejdam kaliforniiski 4ervei
  • M
    Изкарваме го на нивите,които тази година сме оставили на угар.
  • O
    Зимата го разметкваме в градината, за по-лесно, а през другото време го натикваме в ямка. Ако не идваха хора да си взимат за своите градини до сега да се е напълнила. [:tractor:]
  • L
    Както писа някой колега по-горе, суровия тор е ВРЕДЕН, особено ако е смесен с урина. Трябва да се "компостира", демек разложи/узрее, преди да се влага в почвите. Има много методи, най-лесния и с най-много загуби на хранителни вещества е "аеробно компостиране": Торта се реди на пластове, като между тях се слага 10-15см слама или по-добре дървени стърготини и сухи листа. Покрива се с найлон само отгоре, отстрани да има достъп на въздух. Като се загрее купчината, се следи когато поизстине (след около месец) да се обърне. След третото обръщане и изстиване е готов компост за наторяване. ВАЖНО е да се прави на твърда настилка (бетон, асфалт) и отпадните води да се отвеждат в специална шахта (или заровен варел/бидон). Ако не се спазва, глобите са доста солени.
  • L
    http://chm.moew.government.bg/SLM/files/1-UUZ-za_studenti_ot_magisturska_programa.pdf Това е един доста обемист учебник и голяма част от съдържанието е полезна. Конкретно за торовете има цяла глава, попрочете малко кое как и ЗАЩО се прави.
  • КОЛЕГИ АЗ ПРЕДЛАГАМ ТОРА ДА ГО НОСИМ ПРЕД МИНИСТЕРСТВОТО НА ГЕРБ В ЧАСТНОСТ НА БОЙКО НЕКАДЪРНИКА НАЛИ
  • миличка той в прясно състояние не е силен а просто вреден
  • D
    и аз също незнам какво да го правя,но мъжът ми го хвярля на къра или на който му трябва му се кара на място с каруцата.сега му предлагам да купим от калифорнийския червей да сложим боклука в един трап , а пък червия си знае работата и след това може вече обработен да си наториш всичко каквото поискаш.защото в прясно състояние боклулат е много силен!
  • B
    В Европа и в Англия го разпръскват върху стърнищата и след това заорават.Мирише като за световно, обаче ефекта е двоен.У нас не виждам кога ще стане.
  • Sabirame torta prez lyatoto v zaden dvor, dalech ot doma, a esenta obilno natoryavame dvora/5dka/ i na prolet pak. Ako hapnete ot moite domati i zelenchuci shte razberete za kakvo stava duma. [:dance:]

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта