Интересува ме генофонда за овцете

• V
    интересува ме колеги за генофонда за овцете дали някой езапознат със тези работа
  • ako imate frezi4eta za prodan mi zvanete 0885345127
  • niama li niakoi frezi4eta za prodan
  • 10 лв......колко килограма са
  • Хиос може да намериш в Бургас, тел. 089 - 784 37 43, преди няколко месеца имаха по 10 лв. кг.
  • От къде могада си взема коч Хиос
  • какво става имате ли кръстоски с ХИОС,какви са резултатите?доволни ли сте
  • V
    ДР ИВАНОВ ГОЛЯМА УСТА И НЕЗНАЕШТА
  • Като си имаш уроди купуваш два хубави коча и започваш да си правиш стадо, защото "стадо се прави, не се купува". Като искаш плевенска почваш да обикаляш догодина и да купуваш агнета на 4,50 лв., ще те свържа с хора, дето са им добри овцете, от Генерал Тошево. Купи 20 женски и 4-5 мъжки и ги отгледай да видиш какво ще стане. Никой няма да ти продаде хубава овца, ще ти набутат за по 150-170 лв. по големи уроди и от твоите. При черноглавите има тънкости, трябва да си в час с тях. Последните години породата се рои, има райони и стада, където са поддържали селекция за мляко, другаде повече за агнета, пускани са каквито кочове сварят или им похвали комшията и може да търсиш с висока млечност, а да попаднеш на 100 кг. пехливани дето ще ти изядат колкото 3 местни овце. Аз лично щях да си направя един списък на овцете, години, порода и да питам някой практик, напр. Иванов, с какво е най-добре да ги кръстосам. Като ти родят почваш ускорено да ги бракуваш, като оставяш дзвизките. На третата година ще имаш стадо от първи приплоди, които са най-продуктивни и ще си продал старите, а ако цените са ниски пак ще питаш някой практик, да не казвам кой, как да ги угоиш и да ги направиш на създърма. Ще видиш на кои овце приплодите са най-добри и тях може да оставиш, за да поддържат стадото, прави се по определена схема.
  • I
    аз"уроди"си имам.идеата ми е за ново стадо от плевенска.
  • Таксел има на поне две места, което ще рече, че се приспособяват, но все пак климатът между Белгия и Холандиа и България е коренно различен. Има разлика между това черноглавата плевенска да преживее някъде и да дава добра продукция там. Аз лично, ако бях от Карловско и ми се занимаваше с овце, щях да се ослушам за пазара на млякото и агнетата, след това щях да взема всякакви месни уроди, възможно ной-евтини, и според проечването на пазара да ги пусна на определени кочове. Но ако не ми се отглеждаха специално овце, а ми се вадиха пари, щях да се замисля за кози.
  • I
    благодариа,и аз така си мислех.преди 4 години,опитах сас старозагоретс.голиамо нищо.
  • M
    Плевенската е почти приспособима навсякъде, мисля че в Карлово няма да имаш проблеми, виж със старозагорската нещата са по сложни.
  • I
    здравеите изкам да попитам може ли старозагорската или плевенската да виреиат вав раиона на карлово.благодариа ви предварително
  • zdraveite imam edin vapros kam vas namiram se v belgiq ot dosta vreme sam tuk zanimavam se predimno s ovce imam xolanski teksel tuk tazi poroda se razviva mnogo dobre vav balgariq mojeli da se prisposobi imam namerenie da vkaram malko broiki blagodarq vi predvaritelno.
  • i az imam slu4ai kadeto bliznak ot plevenska 4ernoglava za 60 dni teji 28kg bez nikakvo dopulnitelno hranene rodeno prez mart

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Агнета 2020

Питайте управниците ни тази година като нямаше внос на агнешко стигнаха ли родните агнета...

166 0

Агнешки кожи

Колеги някой знае ли къде купуват агнешки кожи и ако някой купува да се свърже с мен 08763...

178 0

Овце без мляко

Здравейте, колеги имам следния проблем Овцата се агни има направен съд ,но няма никакво...

295 0

1 био ЖЕ

Агри.БГ: Здравейте, Няма промени в пресмятането (поне към момента не са упоменати). Съгласно § 2з...

128 1

Българска порода за месо

Здравейте фермери пиша ви защото имам един въпрос на който не мога да си дам отговор а и...

458 0