Шипкова градина - помогнете със съвети, колеги?!?

• F
    Здравейте. \r\n\r\nИмам един парцел от 6 декара, който е на 80 км. от мен и няма как да ходя много често до него. Затова от известно време умувам със какво да го засея. \r\nЗасега се спрях на култивирани шипки. Това което ме притеснява е пазарът. Някой може ли да ми помогне с информация дали има търсене и на каква цена се изкупуват долу - горе шипките?\r\nКато цяло заслужава ли се да се захващам с това? \r\n\r\nСъщо така бих се радвал и на други съвети с какво мога да засея земята.\r\nПарцелът се намира на 30 км. от Бургас посока Малко Търново. Четвърта категория е. Равен е. Обработва се от кооперацията.
  • B
    Ако смятате да не отделяте време за обработка, шипката е добър вариант. Все пак помислете и за бране. Изкупната цена не е висока! Ако има възможност за напояване можете да отглеждате и други многогодишни култури, примерно кантарион или лайка.
  • G
    Колега ей тея правят уникално сладко от шипки. Занимават се с много дейности. Могат при добро желание поне да те ориентират с информация! http://bilkaria.com/index.php?option=com_frontpage&Itemid=1 Успех!

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Култивирани билки

Влад: Какви билки? Пазара трябва да е подсигурен за какъвто и вид производство да говорим.

119 1

Цени на етерични масла 2020г.

Даниел Георгиев: Бихте ли ми казали евентуални цени за : Лавандулово масло , масло от безсмъртниче, римска...

724 2

Коноп

Една: Къде се намира земята?

434 2

Първа година на Лавандула

1: През първата година нашата лавандула я подрязвахме 3-4 пъти още във фаза бутонизация. Спор...

1352 4

Цена лавандулово масло 2019

масло 2019: Търсенето на масло не е намаляло. Напротив- истерията е още по голяма. Цена от 150 лв/кг е...

34195 34