Какво семе за люцерна да избера?

• D
    Колеги дайте съвет какво семе за люцерна да взема, че вече 2 години вземам все от такива места, че оставам без люцерна
  • N
    Колеги искам да ви попитам кои сорт да сея ПЛАТО или ПЛЕВЕН-6 даите съвет Най добрия сорт е "Надежда", взимах я от Добрич, внасят е от Украина, на цена 7лв. 3 та година вече съм много доволен.
  • L
    Колеги искам да ви попитам кои сорт да сея ПЛАТО или ПЛЕВЕН-6 даите съвет
  • B
    тази година семената ще са "кът" ,някой ако има в повече да предлага?
  • A
    Колеги някой сеял ли е "Приста-3" дават ми я по предписание с добив от 1200-1600 кг/дка при неполивни условия! Какви са ви наблюденията за този сорт? Пише че сортът е създаден край Русе
  • P
    na glinesta po4va bez polivane koi sort 6te e nai dobre da seq
  • I
    колеги ниакои садил ли е лицерна като преди това е направил торене с ТРОЕНФОСФАТ запасиращо за 4 год.Европата е с по брза вегитациа и вире на бедни почви ако се коси по малка балите на са лоши но повече от 10-12 не пуска ако прерасте става на дебели клечки без шумки и качеството заминава.Лицерната има качество когато се балира влажна. наи добри са малките бали но при тиах хамалогиата е много а работници се намират трудно и оскапиават много произвотството
  • R
    Не , не е ! Сортът й е такъв.......
  • D
    Люцерна с дълго и дебело стъбло е за силаж а с тънките и многолисна маса е за балиране.
  • M
    riki,високите стъбла,може да са вследствие на нарушена сеитбена норма,при прекалена гъстота,или в определена степен може да прекалявате с торенето.Вашата при поливни условия ли е?
  • R
    Грешката да посеем Европа - втори път - няма да повторим - високи стебла и много малко листна маса
  • M
    Имам от сортовете "Европа" и от тези на фирма Зулямис.Най-добре е гръцката да се засажда през пролетта,при еднакви условия при мен поникна малко по-бавно от Европата.Торене правя само след първият откос-на втората година и т.н.В зависимост от валежите три откоса са гарантирани,но при добри условия и четири.Цена на бала-4.50-така продадох тази година.Рулон балите за мен не са най-подходящият начин за съхранение на люцерна.Цаката е да окосиш и балираш навреме.Аз ако позволява времето не я чакам да цъфне,а в периода на бутонизация-така е с най-висока хранителна стойност.Сяли сме и сортове от Института по фуражите,но в момента не помня какви бяха,но вече 5 години дават стабилен откос.
  • Относно торенето от опит знам, че е добре да се тори след първата коса, в противен случай много израства и полягва на 90%. Използвам комбинирн тор със съдържание на молибден с доза от 20кг на декар. При горе описаният начин съм стигал до 2,3 тона суха маса люцерна на декар при 7 коси. Трябва да уточня, че люцерната е поливна и е от института по фуражите гр. Плевен. Точно сорта не се сещам, но е от новите им сортове. Сега е на 3 години.
  • kolega moje li da mi dadesh nqkoi telefon na tiq ot dobrich
  • I
    колега има ли влага всички лицерни са хубави.рулоните бали наи хубаво да минат на кантар тогава ниама да има ощетени.цената е според качеството
  • S
    Не съм сял досега люцерна. Може ли да споделите ,ако е добро семето колко бали се вадят средно от декар от всичките откоси за едно лято и как върви цената на балите. На килограм ли се продава,или на бала? Ако са рулонни как става тогава търговията?

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Построяване на козарник

Здравейте, понеже увеличаваме капацитета на стопанството и ни е нужен вече голям обор с вс...

147 0

Колко мляко дава една коза като ббм

От известно време мисля дали да не си купя малко кози да спра да работя за хората а да раб...

441 0

Кaкви сa цените нa млякото в моментa и кои облaсти?

Здрaвейте колеги, кaкви сa цените нa суровото мляко и в кои облaсти, зa Ямбол и окръгa ?

624 0

Окозване

Здравко: Препоръчвам ти на 3-ия ден да започнеш да й даваш по-малко храна от обичайното. Нека това...

259 1

Печели ли се от кози

Kolega!: Колега, моят съвет e бегай от козите. Не е просто стока да се гледат. Отглеждането е специ...

896 2