Какво е мнението Ви за кооперативите на земеделски производители?

• S
    Популярната идея за кооперативите в земеделието може ли да се осъществи в нашите условия,с нашия опит и манталитет и \"чужд\"ли ще си остане за българския фермер чуждия опит?
  • S
    Къде,Слвке,са тези организации и някой имал ли е полза от тяхното съществуване.
  • S
    Колеги,не съм казала,че чуждия опит ще си остане чужд за нас,просто нямаме желание да го усвоим.Не става въпрос за крупни и промишлени производители,а за малък и среден бизнес,който без друго си заминава в тази държавица.В световен аспект,както отбеляза колегата,това е начина да се избягнат фалитите.На нас ни липсва не само опит,но и професионална организираност.Да не говорим за браншови и отраслови организации,които трябва да инициират подобни начинания.
  • V
    Да си видяла някъде крупен земевладелец да позва кооператив? Тези хора обезлюдиха селата а после идва ред на държавата! София не може да стане 7 милиона за 2-3 години! Гета и емигранти -това е нейното бъдеще! Анцузите ще погубят хората!!!!!!!
  • S
    Да-това е пътя,ама как да стане при нас?Имате ли идеи?Колежката казва"чужд"ще си остане чуждия опит,а собствен нямаме.
  • V
    Колеги, бих добавил и " орташка кобила и кучетата не я ядат".Но все пак живеем в 21 век и е време да надраснем завистта и да видим как други народи са успяли в ситуация като нашата.Повод за недоверие е и огромния брой организации и асоциации, които имаме към момента и липсата на ефект от тяхното съществуване.Но в крайна сметка пътя е един, обединение на дребните производители, за да останат на пазара!!!
  • S
    Ако сондираме мнение,ще се окаже,че всички са За,но няма с кого.Как става това?
  • R
    Колега и аз сам ЗА кооперативите но как и с кого като така сме се овълчили всичките че всеки си пази къшея хляб с всевазможни средства!
  • S
    ЗАВИСТ-това е основна черта на повечето производители. Каква завист,колега-всички на един огън се печем.
  • R
    ЗАВИСТ-това е основна черта на повечето производители.
  • S
    Не знам как точно би могло да се получи при нас.В световен аспект кооперирането спасява малките и средните производители,но там дисциплината и манталитета работят в тяхна полза.Аз с удоволствие бих се кооперирал с амбициозни хора,с които ще градим общ просперитет,но това в нашата страна е невъзможно.Лоялността е трудно качество.
  • G
    може да се направат кооперативи без чужди модели но не сме едини

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Съвет за използване на сграда

Здравейте ! Търся съвет за използване на сграда. Имам неизползваема сграда в отлично...

44 0

Договор за рента

Може ли няко да ми отговори на тези въпроси моля ви. Миналата година 2020 си получих рент...

67 0

Дайте съвети

solun1: Здравей. Това най-вероятно ще трябва да попиташ в Министерството на Туризма и Министерст...

52 1

С какво да засея неполивно място със площ от 6декара?

Теодора: Здравейте, и аз като Вас имам същите въпроси, ако желаете и имате идеи можем да сме си п...

135 2

гъби кладница

Пиша по повод темата за гъби Кладница за изкупуване, ако имате информация кой се занимават...

60 0