Плаща ли се данък на получената субсидия по СЕПП, Агроекология, мярка 112, мярка 141?

• F
    Някои ще каже ли като ЗП задалжен ли сам да плащам данак на получена субсидия било то по СЕПП,Агроекология,Мярка 112
  • K
    колегата joro75 - го каза най точно Не точно! От сумата на приходи+субсидии се приспадат 60%нормат.признатите разходи,от получената сума се приспадат осигуровките,и получената сума се облага с 10% данък. Справка:Дан.декларация за 2015г. Приложение 3
  • P
    колегата joro75 - го каза най точно
  • J
    В годишната данъчна декларация трябва да събереш приходите(не печалбата) от продажба на земеделска продукция + получените субсидии.От полученото да извадиш платените осигуровки през годината(ако си платил такива).От сумата която ще получиш вади 60%(признатите разходи за ЗП които не водят счетоводство) и останалите 40% трябва да обложиш с 10% данък.
  • F
    По лесно и бързо е да се сметнат 4% върху цялата сума.На приход от 2000лв данакаа е 80лвза региистрииран ЗП
  • M
    Sami009, ако субсидията ти е 1000 лв. примерно, приспадаш 60% признати разходи, което си е 600лв. и върху останалите 400лв. плащаш данък 10%, което е 40 лв.
  • S
    40лв. от 1000лв. си е 4 % . Демек които са регистрирани като ЗП плащат 4% данък от получената субсидия. Ако е така е добре...
  • B
    За нерегистрираните като ЗП физически лица се приспадат 40% от дохода като нормативно признати разходи и се плащат 10% данък върху останалите 60%. Т.е. при субсидия 1000 лв примерно, ако си регистриран като ЗП, плащаш 40 лв данък, ако не си регистриран - 60 лв. Ако не съм прав, да ме поправят факирите
  • K
    До колкото знам за регистриран ЗП като физическо лице се приспадат 60% нормативно признати разходи и върху останалото се плаща 10% плосък данък. За нерегистрираните като мен не знам, и до сега си плащах 10% върху цялата сума и май се набутах!?!? Ако някой е по-на ясно нека сподели.
  • S
    Какъв процент данък се плаща от получената субсидия? (20% ли?)
  • M
    Мармаров, не винаги счетоводител е равно на факир Адриана, съгласен съм за факирството. Това е работа през цялата година, за да може накрая да се получи желания резултат - абе като земеделието
  • A
    Мармаров, не винаги счетоводител е равно на факир
  • M
    Всичко зависи от счетоводството
  • A
    да плаща се плиус,данък печалба аха, и плЮс колкото още данъци се сетите и измислите
  • R
    да плаща се плиус,данък печалба
  • A
    Някои ще каже ли като ЗП задалжен ли сам да плащам данак на получена субсидия било то по СЕПП,Агроекология,Мярка 112 Да, плаща се. Вече, ако не се лъжа четвърта година е така

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Обвързано подпомагане

Т: За сега пълно мълчание.Юоже би графика няма да бъде спазен.

222 1

Подпомагане за сини сливи

Р: Ами коя слива ,ако не синя,може би сливата на Мата Хари ще подпомагат.

193 1

Българско Сиво Говедо и Сиво искърско говедо

Здравейте имам няколко въпроса и ако някой знае ще съм благодарен да сподели информация. О...

132 0

Субсидия

Здравейте, някой може ли да ми каже, ще има ли фирми за продаване на орехи и да ми каже ко...

225 0

МЯРКА 11

Има ли информация за плащанията по мярка 11 за кампания 2019г ? По индикативния график...

298 0