Подхранване на пшеница при снежни условия - дайте мнения колеги!

• F
    Здравеите ,има ли някои които не е торил пшеницата и тепарва ще тори?Проблем ли е падналият сняг варху посева или е предимство?Може ли сега да се хварлят 10-15кг амониева селитра понеже не е подхранвана пшеницата и края на февруари или наи касно средата на март останалите 15кг.
  • Говоря за карбамид колега
  • S
    za amonievata silitra e rano sredata na fevroari
  • Благодаря колега днес наторих с около 15 кг карбамид при сеитба на пшеница сложих 20 кг ДАП а на ечемика 20 кг карбамид днес на всичко наторих с 15 кг
  • H
    Много е относително пир така зададен въпрос.Зависи от дъждовете може да имаш отмиване - това пък зависи от терена. То и в сняг да ториш зависи колко бъзо ще се стопи пак до същото може да доведе.Ако имаш пожълтяване сариозно поради липса на азот ,защото масово тази година при 15 гардуса просто....... няма как да влезнат в покой пшениците и си искат азот - вкарай им малко карбамид.Корегиращо зимно торене го водят по литературата май.При нас гледам в момента ,че абослютно всичко пожълтя ,само тези които са торени предсеитбено стоят зеледи защото имат азот.Ситуацията е много скапана.Пшеницата си расте ,мухите си летят и егати зимата.
  • За много години колеги,искам да попитам рано ли е да торя с карбамид пшеницата и ечемика мисля утре да торя предвид дьждовете.
  • F
    Да така е .Е малко снежец да има отгоре не пречи,щото после ще е доста калничко и меко
  • P
    е за карбамид говорим нали за амониевата трябва да има вегетация
  • F
    При нас снега е 30-40см в нивите ,за момента е нерентабилно да се тори
  • T
    Колега здравейте Науката казва следното при снежна покривка над 5 см не трябва да се бърза с торенето ако не може да се чака да се тори но само с карбамид понеже при ниски температури той се усвоява най добре и има минимални загуби.
  • P
    в нивите е 15-20 см.
  • F
    не е ли далбок при вас снега?
  • P
    в наше село почнахме а има и някои вече свършиха
  • F
    Никои ли не тори?
  • F
    Има ли някои които е торил?
  • P
    аз съм така, не се притеснявай.Аз лично хвърлям веднъж амониева около 15-20 февруари.ако пък ме питаш по колко кг/дк. бих казал колкото пари мога да отделя но има значение естествено колко декара гледаш, аз имам малко и за това действам така

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

течен азотен тор /uan при слънчоглед и пшеница

колеги споделете технология за внасяне на уан при слънчоглед и пшеница. може ли в 5-6 двой...

1276 0

Торене с карбамид

lupo_93: Темата я има във форума

3085 2

Торене на слънчоглед след сеитба

htz180limited: Колеги,някой влизал ли е да тори с торачката слънчоглед след сеитба,с амониева?Има ли изо...

5442 7

Торене на слънчоглед 2016 - технология

DTT13: Аз използвам следната технология: При сейба 15-17кг.Yara Mila Complex с торовнасяне на се...

3976 2