Комбайн Claas Dominator 108 sl Maxi - моля за съвет!

• D
    Здравейте. Колеги искам да си купя такава комбайна Claas Dominator 108 sl Maxi \r\nи ме интересува какво да гледам при покупката комбайна е от 97 година с малка кабина \r\nс ново рапично устройство хедер за бяла жътва и хедер за царевица + редуктор за обороти\r\nобработвам около 2000 декара ако можете кажете ми проблеми кои са главните при тези машини и колко декара за 1 ден пшеница ще ожъне \r\n
  • D
    Ето тука е счупено заваряли са ги преди тава мисля че е на ситото някой ако може да каже как да се оправи ето това е комбайната
  • I
    Честито
  • D
    Колеги от вчера съм собственик на Claas Dominator 108 sl Maxi ще споделям снимки проблеми и отстраняването им. предстои смяна на ремъци и външно освежаване
  • S
    Ако подскача много на място е о сечката или има набрани много боклуци по вършачния барабан.Ако е от сечката трудно се оправя имах доминатор 105 изкривихме оста на сечката и като почна едно подскачане и вибрации направо както каза колегата сама се разглобява няма управия докато не я смениш с нова.
  • M
    От сечката най-много подскача и не само подскача ами направо почва сама да се разглобява. На мен тази година така ми паднаха 2 ножчета комплект незнайно как при положение че я спирам вечерта и на сутринта отивам да жъна и направо почна да се разпада като включих вършачката. Сега ми казаха да взема 2 комплекта ножчета и да ги сменя освен падналите и противоположните за да не се губи баланса. А относно контрата на моята 98-ца ми се разглобява на 3 части и не е необходимо да свалям наклонената. Макар ,че сега като я стягам ще трябва да я свалям защото по средата на наклонената летвата по която върви транспортьора ми се е счупила и трябва да я подменя с друга.
  • I
    Та ако е тая ламарина дето е по цялата ширина на люлката това е сензора за загуби от ситата и не е само ламарина. Има едни които са между горното и долното сито където излизат ръчките за регулирането на ситата, но е хубаво и те да са си на мястото. За тресенето не е типично чак толкова да подскача, виж ремъка на вариятора, ако е задръстван барабана, което е много възможно при системата с един барабан, има вероятност от пробуксуването на вариятора ремъкът да е износен в един сектор и от там да се получава това тресене, може и от разбалансирана сечка да го прави, или съборен лагер на сечката. Така от разстояние е трудно да се установи от какво е
  • D
    Ако има 3D с-ма на ситата виж при махнати сита има една греда която държи двете страници на люлката да не е скъсана и заварявана, там не носи на заварки, сменя се с нова иначе къса ситата и люлката. За смяната на контрите, не знам защо да се маха наклонената, при мегата си се сменят без това мероприятие. Няма 3Д колега но там на ситата чак отзад има едно скъсано нещо точно под ръчките за регулиране не знам точно как се казват но казаха че е било само парче тенекия и при пълна газ пуснато всичко вършачка сечка много тресе комбайната направо подскача на място от какво е това от ремък .. или нещо друго добавил съм и снимка на мястото което мисля че е счупено
  • D
    Защото е цяла контрата
  • G
    колега огледай добре и задния мост .късат се оттам.иначе са ок.
  • I
    Ако има 3D с-ма на ситата виж при махнати сита има една греда която държи двете страници на люлката да не е скъсана и заварявана, там не носи на заварки, сменя се с нова иначе къса ситата и люлката. За смяната на контрите, не знам защо да се маха наклонената, при мегата си се сменят без това мероприятие.
  • D
    Няма слаби места машината , стига да си я огледал преди жътва и да си отстранил износените елементи. За това колко ще жъне зависи от комбайнера докато свикнеш да я караш да я опознаеш как да разтоварваш с колко да жънеш как да я настройш тогава ще разбереш колко можеш да жънеш ти с тази комбайна . Аз има 98 макси и някой дни жъна 130дка други 200дка всичко е относително . Неудобствеото на този модел е смяната на контрата (трябва да свалиш наклонената камера ) и смена на редуктора за оборотите (сваля се предна дясна гума )
    • В
      Колега имам няколко въпроса към теб защото и аз имам 98 от скоро.Ако може дай телефон на мейла за да се чуем.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Вариатор

Здравейте, отскоро моя Клаас Европа започна да чупи външното лагерче на вариаторната шайба...

77 0

СЪВЕТ

solun: Да, има значение марката и модела на комбайна.

793 8

Модификация на двигател Claac 96?

ivanpetrovbg: Номера е на блока, до помпата за гориво.

494 1

комбаин

go6o82: Класа от Германия, това Джони W е голямо дърво , а и не е Джон Диър, само е брандирано так...

655 2

Мнение за claas Dominator 105

Моля за мнение за този модел, слаби места,какво да гледам при закупуване, надеждни ли са к...

622 0