Имам нужда от съвет при първи стъпки в животновъдството

• S
    обръ6там се към вас по опитните за съвет..живея в германия,маика ми и ба6та ми които са в българия (безработни разбира се) са на по 54-56 години, навити да се занимават с отглеждането на животни съ6то така имаме и поме6тение за целта.аз разполагам със 20 хиляди лева та въпросът ми е следният..Заслужава ли си да инвестирам тези пари в животновъдство,с какво да запо4на,Крави заради млякото и т.н или отбити телета които се купуват като по малки и се продават после...аз самата не съм много наясно с не6тата
  • N
    Животновъдството е тежък отрасъл. Нещата които определят инвестицията не опира само до парите но и до региона в които живеете и спрямо климатичните условия, пасищата в района и потребителите на продукцията която ще получите от отглеждането на вида животно . 20 000 лева са нормална инвестиция за едно малко стопанство. Всичко зависи от региона. Ако желаете мога да обсъдим нещата на тел 0887919321 или на email [email protected]
  • A
    da predstavete si davat po 35 litra na den i go prodavam na 1 lv 1.10 ne go davam na 50, 60 stotinki
  • R
    мисля че може да смята колкото мен но излиза че неговите крави дават по 80 литра мляко така че КУПУВАЙ КРАВА
  • V
    До колегата с 10-те крави - да ти имам аритметиката!!!Направи отчет на проходите и разходите за да видим да не си открил "перпетуум мобиле "от втори род!!!
  • S
    благодаря за информацията и успех
  • A
    аз взех 10 крави и в момента си искарвам и за работници и за мен дори искам да закупя охте 10 с 10 крави около 250лв на ден като махам фуража които изяждат на ден
  • M
    Ако си имаш вече позиции в Германия и можеш да се върнеш при евентуално фиаско ,може да опиташ? Инак си е риск. Ако не си щастлива там ,и селото ти е хубаво ,уредено ,близо до голям град ,имаш приятели -на твое място бих опитал. Обаче трябва да си работлива и да си селско момиче.
  • R
    150 литра...става с вода + това от догодина ще дават по 1000 лв. субсидия на животно КУПУВАЙ КРАВИТЕ
  • D
    3 крави по 30 кила мляко ,как пък станаха 150 кила ,направо се чудя и те на фотосинтеза ли ще карат? купуваш 3 крави доиш по 30 кила мляко 150 по 1 лев 150 по 30 дена 4500 на месец след 3 месеца почват те дати изпращат пари в чужбина КУПУВАЙ ЖИВОТНИ
  • G
    купуваш 3 крави доиш по 30 кила мляко 150 по 1 лев 150 по 30 дена 4500 на месец след 3 месеца почват те дати изпращат пари в чужбина КУПУВАЙ ЖИВОТНИ ---------RumenPenev и си пийш кафето на КОПАКАБАНА а будалите буксуват на място(дай малко гас)
  • R
    купуваш 3 крави доиш по 30 кила мляко 150 по 1 лев 150 по 30 дена 4500 на месец след 3 месеца почват те дати изпращат пари в чужбина КУПУВАЙ ЖИВОТНИ
  • G
    купи им 3 крави хубави ,не слушай тоо оня, тебе та апи кучето като мене,в лайната да сме.дали ще има файда не е важно да си пречим е важно
  • S
    мисля ,че Radi 45 ти е дал най-точния отговор.От телетата няма да спечелиш много,а двете жени едва ли на тази възраст ще се справят добре .За 2-3 броя може,но това не те оправя.Давай им всеки месец по малко пари и им сложи 2-3 телета,за да си помогнат за бюджета.Иначе измисли в нещо друго да си вложиш парите.Например купи жилище в голям град и го дай под наем на студенти.Това е само идея. Интересно какъв ще е този имот в голям град за за 20000
  • M
    мисля ,че Radi 45 ти е дал най-точния отговор.От телетата няма да спечелиш много,а двете жени едва ли на тази възраст ще се справят добре .За 2-3 броя може,но това не те оправя.Давай им всеки месец по малко пари и им сложи 2-3 телета,за да си помогнат за бюджета.Иначе измисли в нещо друго да си вложиш парите.Например купи жилище в голям град и го дай под наем на студенти.Това е само идея.
  • S
    Според мен парите като седят се обезценяват добре е да се вложат в нещо но в какво всеки сам решава.Животновъдството е специфично и трябват не само пари и помещение а и знания и опит.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Годжи бери

Здравейте на всички! Наскоро ми попадна имот, който е засаден с 50 дка годжи бери и 72 дк...

163 0

Въпроси, въпроси, въпроси......

отговор: Наистина не искам да ти чупя хатъра, но ако тръгнеш да се занимаваш с това което си си нау...

199 2

Изграждане дестилерия за лавандула

distilleryKK: Проектиране, доставка и монтаж на дестилерии за етерични масла. Моля потърсете ни на 08989...

25401 3

мярка 6.3

gonzo79: на 29 07 -1250

1583703 4208

Хладилна база за плодове и зеленчуци - заслъжава ли си инвестицията?

izhel: Когато са налице парите, лесно се изгражда. Въпросът е в осигуряването на пазара и качеств...

3809 3