Изисквания при регистрация за биологично земеделие

• D
    колеги ,може ли някой да обясни как се преминава към биологично земеделие,какви документи се изискват?
  • D
    Как така - "Какви почви, какви проби"?!?!?!? Ако имаш стари замърсявания, колкото и да се обаждаш - сертификат надали ще получиш. Дори и след преходния период (2г. за едногодишни и 3г. за трайни). Нито тежките метали, а да не говорим за пестицидите могат да изчезнат за 2-3 години. Все още има следи от пестициди ползвани преди 40 години. Ако не си направиш почвени проби и анализи преди да викнеш накой да те сертифицира, и после контралира, рискуваш при една проверка да установят наличие на пестициди например. Тогава каквито и предписания да ти направят, няма как да се сомоизчистят остатъчните количества. Винаги е по-добре да си наясно предварително каква е ситуацията ти в стопанството и после да преминаваш към БИО. Вярно е че тези анализи не са евтини, но все пак ако ти се случи да открият нещо в последствие, разходите и загубите ща са по-големи.
  • G
    какви почви какви проби обаждаш се в контролираща фирма подаваш заявка идват на проверка правят ти ценова листа плащаш и вече си в контрол,ние работим с кю сертификейшън пловдив .
  • K
    А някой би ли споделил, реда на вземане на пробите цени фирми които ги вземат, ти ли си носиш пробите и т.н.
  • V
    Здравей, Като начало ти трябва становище относно наличие или неналичие на зъмърсители в почвата- тежки метали, пестициди, стари замърсявания или останали ограничения при ползване. Тоест - почвени проби и анализи. След това с резултатите от анализите (дано са добри) ще продължи и регистрацията.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Норми за варуване???

Jorkata79: Здравей колега, намери ли информация за норми на варуването тъй като и аз имам същия кисел...

2592 3

Плащане по мярка 214 за 2016 година

не разбрал: някаква информация за мярка 10 и 11

300119 167

Кога ще получим уведомителни писма по Агроекология ?

proba: Няма пари за мярката! Проектите са резюлирани, но чакат от МЗХ, да решат, ще има ли пари...

4688 13

Къде да търся центрове за задължителното обучение по Агроекология в Пловдив?

За първи път имам подадена Агроекология /2015/ и Био. Ще ме упътите ли къде да търся цент...

936 0

Казус с БИО ХЕЛАС по агроекология мярка 214

Здравейте, отглеждам 18.50 орехи Бенефициент по мярка 214 от 2012 год. имах договор със се...

2024 0