Трактор МТЗ 80 - как да намеря повредата - дайте съвети за ремонт!

• V
    колеги имам следния проблем мтз80 вади много бял пушек през аспуха и много трудно пали,помпата и дузите за минали през ремонт,дори и малко нафта има и до аспуха,и на дарпане пуши като локомотив
  • I
    proverete i klapata na kolektora ako e zatvorena ili lipsva prijinata pak taka pu6i
  • C
    относно центровката :колега според книгата за центровката редът е следния отваряш капака на ангренажа превърташ мотора докато влезе щивта който е завит на кожуха на маховика(обръща се обратно) трябва да е на първи цилиндар колегите преди мен обесниха как се определя това е горна мъртва точка правиш белег върху шаибата на водната помпа след което вадиш щивта и връщаш мотора като гониш 17мм от белега за по лесно използвам магнит залепен за блока и парченце тел за стрелка превърташ помпата докато подаде гориво гледаш на огледалцето и стягаш болтовете отностно кутията:отворете капака на кутията уверете се че всички вилки се движат и са на място ако е така отваряите отново
  • E
    колега от пинъона неможе да е вав никои случаи само някоя забчатка не е кадето трябва
  • K
    Колега,извиняваи че ти ползвам темата за друг въпрос,но да питам и аз нещо за балгара. За скоростната кутия става въпрос,правехме и пълен ремонт, кото го запалих трактора на изключено половжение на лоста за скоростите трактора тръгва и върви с оборотите на двигателя,все едно на 9 даже и бързо ми се струва,запчатките правилно наредени,УЖ,вилките включкат всички скорости,но много трудно тръгва. Трима човека го правихме този трактор и баш майстора каза ,че това се получило защото много сме натегнали пинъона и овличало движението от валовете.За мен някоя зъбно колело не си е на мястото,като го отворим пак ще се проличи,мисилта мие някои с нещо подобно ако се е збъсквам да сподели.
  • A
    А ти Андоне защо само се подиграваш с хората,а? Не виждаш ли че са на зор? оляха се с тази центровка.попитах от къде е да му помогна не казва.да си блъска главата.
  • P
    Големи специалисти. НЯМАШ достатъчна компресия в двигателя, затова дими и има неизгоряла нафта. ризи бутала бутални пръстени и машината ще се оправи.
  • D
    А ти Андоне защо само се подиграваш с хората,а? Не виждаш ли че са на зор?
  • A
    изказаха се доста по-компетентни от мен, но и аз да се включа ! А ангренажа дали е правилно зацепен ? А клапан в буталото
  • A
    много центровки голяма работа.Иванко уш разбира и той центровки прави.малко шкурка на чукчето
  • I
    маи само се исказват бес да помагат или никои неиска или незнаят,казваш 4е вади бял пушек и нафта от аспуха парво центроваи клапаните както трябва пробваи ги няколко пати като преварташ двигателя,после штифта на гмт на парви цилиндар штивта задалжителни да е сложен в маховика вартиш помпата докато подаде гориво и пропускаш дупката слагаш на следващата и тогава пробваи.
  • P
    изказаха се доста по-компетентни от мен, но и аз да се включа ! А ангренажа дали е правилно зацепен ?
  • V
    сега го сабираме преди да го бракуват и расглобят от патното
  • V
    "зна4и трябва да гледам на парви цилиндар изпускателния клапан да е затворен да е отворен смукателния клапан преди буталото да се ка4и на горна мартва то4ка" Това показва, че хал хабер нямаш, не разбрах тоя трактор работил ли е преди или сега го събирате?
  • A
    зна4и трябва да гледам на парви цилиндар изпускателния клапан да е затворен да е отворен смукателния клапан преди буталото да се ка4и на горна мартва то4ка. и двата клапана трябва да са затворени.иначе как .хи
  • S
    Продай го и питай клиентa след месец :D

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Гуми със вода

Колеги пълнители гумите със вода. Интересно ми е как е при транспорт не вили лашка водата...

63 0

Проблем с shibaura p155f

Здравейте. Притежаваме въпросния трактор shibaura p155f 15кс от около 5 години до сега дер...

58 0

Изключително твърд педал на съединител на НЮ Холанд ТД- 5.85 2015г.

654431: Смени си жилото на съединителя. При мен една "ГОЛЯМА" фирма смениха 5 съединитела и ми о...

97 1

Съвет при избор на трактор

solun1: Добре е да продължаваш да играеш в тия казина. Щом така печелиш , то изобщо не ти е нужен...

171 1

верижен болгар тл 45

darwar: Много добра машина и двигател и скорости само дето лесно се преобръща странично - внимава...

207 1