Помогнете при избор на GPS Trimble или Mueller Elektronik

• H
    Колеги моля за съвет при избор на GPS Навигация, колебая се м/у Mueller Elektronik Track-Guide 2 или Trimble EZ Guide-250 на една цена са, искам навигацията да може да управлява торачка и пръскачка. Да е възможно най-точна, и да е надеждна, да не забива. Принципно съм се ориентирал към Mueller Elektronik Track-Guide 2 защото мой приятел има и е доволен, но приемам съвети от колеги който имат и са ползвали тези модели. Гледах също и Topcon 110 но мисля че дисплея му е по-малък и е с 200-300 лв. по-скъпа.\r\nБлагодаря Ви за съветите!
  • V
    Ник има най-добрия съпорт при навигациите в България.Тримбъл не са изобус съвместими,така че не могат да управляват без допълнителни модули,торачка и пръскачка.Мюлер могат да управляват торачки Bogballe,които имат Изобус контролер и спестяваш компютър,пръскачката също трябва да е Изобус управляема,иначе от навигацията се взима само скоростта,и се управлява от компютъра.Относно воденете имах напредвид,че има 3 варианта,управлява оператора и коригира посредством волана,управлява навигацията посредством моторче на волана и управлява навигацията посредством хидравликата.Имай напредвид ,че за 3000лва получаваш един гол х..,за да ефективна подобна система се взима поне http://titanmachinery.bg/files/images/13892538194.jpg,което са близо 18000лв,като това е цена за неподготвен трактор(такъв който няма фабрична подоготовка за водене).Имах само дисплей с диоди,които ориентират,не върши работа и няма смисъл.Идеите на тези навигации е да водят сами машината,цените са сериозни и липсва смисъл за употреба в малки стопанства
  • H
    Искам водене с индикация на машината с възможно най-голяма точност съответстваща на цената разбира се, няма как да искам за 3000 лв. да има точност от 2 см.! Също да очертаване и запазва парцелите, да запомня докъде съм стигнал и на следващия или по-следващия ден да мога да продължа от там докъдето съм стигнал. Водене на машината - при препокриване да може да изключва дюзи на пръскачката която съответно има компютър, и мисля да си взема торачка Bogballe с компютър и да може накрая на обиколката където е вече окрайчено да изключва торачката.
  • G
    Така е стига да идва с необходимия софтуер а и както каза инвентара трябва да е специален - на повечетро подръжката на ISOBUS е опция и то не много евтина.
  • V
    Идеята е,че Мюлер е Изобус съвместим и може да управлява устройства по този стандарт и избягваш единия комп.Тримбъл нямат такава опция ,но са препоръчителни по 100 други причини
  • G
    аз ползвам Trimble до сега никакви проблеми. не знам какво имаш в предвид по управление на торачка и пръскачка? Това което обикновенно може да направиш е да вземеш данни за скоростта от GPS-a ако искаш автоматично регулиране на захвата на торачката иили автоматично изключване насекции на пръскачката вче говорим за съвсем други електроники които са необходими.
  • V
    Уточни точно какво искаш да правиш с ГПСа. 1.Само водене с индикация на машината тук е важна желаната точност 2.Водене с индикация +очертаване и запазване на парцелите 3.Водене на машината посредством управляващо устройство+гореизброените 4.Управление на инвентара+гореизброените

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

избор на тръбно ролкова поливна машина

Hri100: Аз съм най-доволен от Окмис.Вносител е фирма Новита прим.

158 1

Мулчер-тава

Здравейте,колеги! Интересувам се от такъв тип мулчер-тава ,който може да сподели малко пов...

547 0

Пръскане по въздух - делтапланер или самолет

Iancho: колега делтапланер не ти трябва най добре е с хеликоптер

1117 3

Търся машина за прибиране на тикви

: Кое Землище си ас имам всичко необходимо

670 5

Бензинова дробилка за клони до 7,5 см

Здравейте колеги,някой има ли наблюдения за роботата на бензинова дробилка за клони.До как...

1375 0