Субсидии и майчинство при ЗП одобрени по проект - какво се случва?

• G
    Здравейте,\r\nизправена съм пред един въпрос.Бременна съм в 7 месец,др месец излизам болничен на 15-ти Февруари,45 дни преди термин.Земеделски производител съм по мярка 141.Направих си миналата седмица пререгистрация.Въпроса ми е след като родя детето си,след като не прекъсвам дейност и ще се садят домати и краставици,ще мога ли да взема субсидиите си след като ще взимам и майчинство?Не зная към коя институция да се обърна.Някой ако е запознат да пише.ЩЕ ИЗГУБЯ ЛИ СУБСИДИИТЕ СЛЕД КАТО ВЗИМАМ МАЙЧИНСТВО,И ДАЛИ ДА САДЯ ВОБЩЕ???БЛАГОДАРЯ
  • A
    Kak da se vazpolzvamot supsidi zamai4enstvo kakvi sa programite Много е просто- намираш някой да направи бебето, отиваш в ДФЗ( задължително много бременна) и казваш много строго и сериозно-давайте си ми субсидиите за майчинство! Да не забравя- и им говори на български, че те не са учили шльокавицата. Много са задръстени .
  • R
    Kak da se vazpolzvamot supsidi zamai4enstvo kakvi sa programite
  • G
    Благодаря,за инфото....
  • A
    Във Вашия случай по-важното е осигуровката ви за ДОО да е 16.3% 240.00лв. А отностно това да не Ви глобят спокойно покрай мен има еда дузина Млади фермерки-маминки, който си получават болничните и майчинството без проблем!
  • A
    Не,на 240лв се осигурявам.Другото е дали накрая на годината като трябва да се представи данъчна декларация и декларирам дейност,а в същото време съм болничен по майчинство...да не стане да ме глобят не знам ...
  • A
    Не,на 240лв се осигурявам.Другото е дали накрая на годината като трябва да се представи данъчна декларация и декларирам дейност,а в същото време съм болничен по майчинство...да не стане да ме глобят не знам ... Щом имаш приходи подаваш ГДД.А относно майчинството Съгласно чл. 3, ал. 3 и следв. от Наредбата за обществено осигуряване на самоосигуряващите се лица, българските граждани на работа в чужбина и морските лица (Загл. изм. - ДВ, бр. 2 от 2010 г.) осигурителни вноски не се внасят от самоосигуряващите се лица, когато са осигурени и за общо заболяване и майчинство за времето, през което са получавали парични обезщетения за временна неработоспособност, бременност и раждане и отглеждане на малко дете, и за периодите на временна неработоспособност, бременност и раждане и отглеждане на малко дете, през което не са имали право на парично обезщетение. А лицата, осигурени само за инвалидност поради общо заболяване, за старост и за смърт, дължат осигурителни вноски за периодите на временна неработоспособност бременност и раждане или отглеждане на малко дете. За периода на отглеждане на малко дете до навършване 2 годишна възраст на детето няма забрана за извършване на трудова дейност, но следва да се внасят задължителните осигурителни вноски.
  • G
    Не,на 240лв се осигурявам.Другото е дали накрая на годината като трябва да се представи данъчна декларация и декларирам дейност,а в същото време съм болничен по майчинство...да не стане да ме глобят не знам ...
  • A
    Естествено че можете да си получавате майчинството без проблем! Ако спрете регистрацията си като ЗП на кого ще се издава болничния лист! Дано само осигуровката Ви да е на високия процент за да имате право на болничен за майчинство и на отпуск за отглеждане на дете до 2-год. възраст
  • G
    Звънях в София в централата на Фонд Земеделие.Там ми казаха,че няма проблем да продължа дейност тъй като програмата 141 не е от тези големите "Млад фермер" или 112 ли там какви са не знам.Мярката била за подпомагане.Моля за още мнения
  • P
    интересно защо нямаме проблем , имам син роден август 2012г. и болнични майчиство -нямаше никакви спънки.
  • E
    И как така съветвате, че няма проблем? В НОИ се подписват декларации, че не упражнява дейност, а едновременно с това в НАП подава декларация, че е придобила доход от произведена продукция и субсидии ??? Минала съм поне 15 такива проверки в НОИ и въобще не съветвам дамата да си играе с огъня.
  • P
    Няма никакъв проблем, излизаш си в майчинство - плащат ти ги, подаваш си всеки месец редовно документите или там счетоводителя ли ти води документацията на Зп то, продължаваш поетите ангажименти никакъв проблем, като дойде време за подаване на заявка за следващо плащане си вадиш удост. за липса на задължения и пускаш поредното плащане. следваш си плана за годините и всичко 6

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Как се справяте с ухапването от комари?

hristina55: Ние от години сме на спрей вариант - https://aptekamedea.bg/autan-protekshn-plyus-sprej-10...

289 1

Как се торят на мулчирани растения?

syfury: Здравей, Въпросът ти ме заинтригува и след известно премисляне мога да предложа следнот...

3160 1

От града - на село

velimirdonchev: Здравейте на всички! Нов съм във форума, но мисля, че ще остана тук за дълго. Върти...

8613 10

Обработка на земя - възможно ли е да се изхранваме от това?

iovkito: По-скоро не. Декарите трябва да са 300-400 , за да се издържате от тхя. Ако говорим за оце...

4478 8

Идеи за ползване на свободни помещения за селскостопански цели

martinivanov: За билки стават стига да осигуряват подходящи условия за съхнене ама за тях някой билкар д...

1807 2