Пазар на агнета за страната и чужбина

• B
    Чудя се как да формулирам въпроса си ! Тия новите пък и старите управляващи нали УЖ бяха сключили договори с арабския свят и не знам още кви държави че искали не знам си колко хиляди бройки агнета ! Нали щяха да субсидират овцевъдството за да можем да изнесем тия бройки които са договорени ? Къде отидоха тия средства за които се писа в медиите , и къде са договорите за изнасяне на агнетата ??? Въобще тоя мехур дето го надуваха и се спука май се оказа ПОРЕДНАТА ГОЛЯМА ПРЕДИЗБОРНА ЛЪЖА !!!!! Защо никой от Животновъдните организации не говори по тези въпроси ??? Или те са си добре като взимат субсидии по 2-3 направления и от там не им пука на каква цена си продават стоката след като всичко каквото продадат им е печалба ???? Ще ми се да чуя някакви добри новини , обаче силно се съмнявам че може нещо да се случи в тая умряла държава !! И гледам колеги вече пускат обяви за продан на животни/ АГНЕТА на смешни цени - това на какво прилича ????
  • C
    V Rusokastro e klanicata kolega
  • I
    Колеги споделете работеща кланица в Бургаско иактуална цена на агнета в същия район. Благодаря ви.
  • I
    Двама колега бяха на срещата и с две думи ``умряла работа``
  • M
    има износ на агнета,категорично мога да го заявя.Информацията я имам от търговци.Помагали сме си взаимно и нямат интерес да ме лъжат.На 6 март имаше среща в Арбанаси между търговци на агнета,асоциацията на овцевъдите и Катарска делегазия.Не знам какво се е решило,но е във връзка с пазара на агнета.Акораба с агнетата тръгна от пристанище Варна.
  • I
    При нас в Плевенско имаме търговци от Кърджали и те диктуват цените. Казват,че няма износ,а внос от Румъоия.Кланицата в Свищов купува на 4.20 . По принцип и те внасят от Румъния. Иначе на частно искаме по 6лв.
  • M
    някои казват неограничени кг.,други до 30кг.Очаква се цената да се вдигне,но към края на месеца и то по неофициална информация.С две приказки нищо по различно от миналата година.Нищо че един кораб замина преди 10дни за Либия и нов се очаква да се товари към края на месеца.С риск да бъда цинична и груба ,животновъда е винаги от и...ната страна.Каква полза ,че изнасяме като овцевъда не усеща ,че животното излиза извън България.
  • M
    Миналата седмица даваха 5.50 до40кг. сега4.50 Къде е това ,кой даваше 5,5
  • I
    Миналата седмица даваха 5.50 до40кг. сега4.50
  • M
    до колко килограма?
  • M
    днес ми се обадиха да ме питат за агнета.Цената 4.50.Район Добрич
  • M
    Колеги имали някакво раздвижване
  • S
    Да кажа как стоят нещата при мен.Одглеждаме две породи ил дю франс и източнофрезийски като любители -хоби и сметките са ни такива.Цена на смеската 0.60 люцерна гранула 0.50ст и бали сено 4лева одглеждаме животните оборно като излизат в ограден двор 10 декара но по скоро на разходка не за паша. Ил дю франс храни 365дни по 1 кг смеска и 0.5 кг люцерна 310.25лв годишно 20 бали сено 80.00лв годишно 5бали слама 10.00лв годишно допълнителни разходи ваксина обезпаразитяване още 10.00лв годишно общо издръжката на една овца излиза 411.25лв годишно Получаваме по 3 агнета средно за годината тоест едно агне ни струва приблизително 137лв Източнорезийските 365дни по 1.5 кг смеска и 0.5кг люцерна 419.75лв годишно 20бали сено 80.00лв годишно 5бали слама 10.00лв годишно допълнителни разходи ваксина обезпаразитяване още 10.00лв годишно общо издръжката на една овца излиза 519.75лв годишно Получаваме по 200литра мляко по 1.2лв 240лв и по 1.5 агне тоест агнетата на фрезийките излизат средно по 187лв Според нас цената на кг при ил дю франс без печалба е 6.85лв при източнофрезийките е 9.35лв Затова ви питах при вас как излизат сметките естественно че при вас ще е по различно защото е бизнес и търсите всичко на най добра цена а и ги храните 100-150 дни в годината останалото време са на паша .
  • S
    Казвам ти да спреш да правиш спам ако можеш да кажеш нещо умно кажи ако не МЛЪКНИ
  • D
    За да стане по ясно питането ми някой знае ли със точнос при покупка на всичко необходимо каква е себестойноста на агне 20 кг и млечност на овца 80-100 литра издоени- не лактация............Нали гледаш овце,бе човек,защо питаш другите?Какво имаш-ферма или зоологическа градина?Къде ти е икомомическото образование?Питаш колко е издръжката,питаш как се хранят бременни овце,питаш,питаш.......................................Нещо питаш ли пак?
  • S
    За да стане по ясно питането ми някой знае ли със точнос при покупка на всичко необходимо каква е себестойноста на агне 20 кг и млечност на овца 80-100 литра издоени- не лактация............Нали гледаш овце,бе човек,защо питаш другите?Какво имаш-ферма или зоологическа градина?Къде ти е икомомическото образование?Питаш колко е издръжката,питаш как се хранят бременни овце,питаш,питаш......

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Гъбарник

Цецо: Другото което искам да попитам е от една торба вярно ли е че излизат от 2 до 3 реколти

309 4

Кой трябва да се сигнализира за неидентифицираните животни?

Кой трябва да се сигнализира, за да се вземат навреме адекватни мерки, когато има неидент...

798 0

Държавата да поеме разходите за заплати и осигуровки, данъци

cenko: Като се замисля, наистина това са си чисто поемане на разходи за заплати и осигуровки ......

1729 2

Градушки - До 90 ст./дка такса ще плащат фермерите за противоградова защита!

htz180limited: Нищо догодина ще си платиш по 1 лв на декър (покрива няма да го плащаш.Покривите и бетонни...

2327 4

Не ви ли писна да ви крадат или ? Такса за градушките по 1 лв на дка

Uvas: Явно не! Щом седим и пасем, още издевателства ни трябват. Така е, като получаваме даром,...

2608 6