Съвет при покупка на фуражомелка за груб фураж

• K
    Привет колеги! Ще си поръчвам фуражомелка за груб фураж, но тъй като съм \"новобранец\" незнам какви да са отворите на ситата? Ще я използвам за слама, сено и люцерна. Имам 50 крави и 50 овце, ако може да ми дадете съвет какви да са отворите като мелям за кравите и какв за овцете? Благодаря предварително!
  • G
    edno rolo srednogolqmo go melq za 10min. a edna malka balq se meli za 20 30 sekundi --------mersi kolega za otgovora,
  • V
    edno rolo srednogolqmo go melq za 10min. a edna malka balq se meli za 20 30 sekundi
  • V
    pita6 kolega za monofazna nai golemiq motor monofazen e 2.2kw kak 6te se zadviji taq golqmata furajomelka ne nemoje moje datiq napravqt s reduktor daq vurti traktor
  • G
    na6ta e ot golemite i meli vsi4ko -------veli za kolko meli edna ballq lucerna ma6inata
  • V
    na6ta e ot golemite i meli vsi4ko
  • K
    как я слагаш цялата бала в кръглия отвор ли и само трифазен ли е този модел монофазни няма ли. Да балата се слага в кръглия отвор отгоре и като я държиш за сезала ношчетата като го срежат го издърпваш. А може и да се среже предварително и да се слага без сезал. Мойта е трифазна, нямам представа дали има монофазни. Трябва да им се обадиш да ги питаш. Има и една по голям, но нея несъм я гледал въобще, защото преди това бях видял как работи тази и бях сигурен, че ще ми върши идеална работа.
  • S
    как я слагаш цялата бала в кръглия отвор ли и само трифазен ли е този модел монофазни няма ли.
  • K
    http://et-bella.com/products.html Мойта е по-малката кръглата.
  • S
    В мойта балата се слага цяла, директно със сезала. Има ношчета, които режат сезала и го издърпваш. Мотора и е 5,5kw. Меле сено слама и люцерна, остатъци от царевични и стъбла неможе. Но съм адски доволен, даже двама колеги идваха да я гледат и като видяха как работи си поръчаха веднага и те. Твойта на коя фирма е и кой модел
  • K
    В мойта балата се слага цяла, директно със сезала. Има ношчета, които режат сезала и го издърпваш. Мотора и е 5,5kw. Меле сено слама и люцерна, остатъци от царевични и стъбла неможе. Но съм адски доволен, даже двама колеги идваха да я гледат и като видяха как работи си поръчаха веднага и те.
  • V
    tazi e na tok raboti s 11kw motor balite na 4asti gi puskame ima i video klip batko
  • G
    moqta nqma sito 6teq pusna v galeriqta dneska meli super i vsi4ko баллите цели ли ги подавате в машината или на части развързани----прикачна ли е машината или на ток
  • G
    колега вели,мове ли някой ден да снимате подробно вашата машина ,аз се опитвам да направя подобна,за съваление нямам достатъчно пари да си купя нова
  • V
    S KOLATA NEMOJE6 DA SMELI6 ZA JIVOTNITE NO STOVA STAVA I MELI VSI4KO NIE SE RODIHME S TOVA
  • G
    много скъпа бе колеги,има ли нещо самоделно кадето да върши работа. тва 2500-2700 кола ще си купвам,те къщите у нащо село по ефтини

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Почвени проби и анализиране на получените данни

За да Ви помогнем да установите, в каква степен това уникално почвено разнообразие се отра...

87 0

Инспекция на посевите чрез заснемане с дрон

Събираме точни данни на ниво растение, използвайки високо прецизен дрон с интегрирана мул...

59 0

избор на тръбно ролкова поливна машина

Hri100: Аз съм най-доволен от Окмис.Вносител е фирма Новита прим.

172 1

Мулчер-тава

Здравейте,колеги! Интересувам се от такъв тип мулчер-тава ,който може да сподели малко пов...

631 0

Пръскане по въздух - делтапланер или самолет

Iancho: колега делтапланер не ти трябва най добре е с хеликоптер

1217 3