Въпроси относно ваучерите за горива за животновъди!!!?

• F
    Моля ,колеги задавайте Вашите въпроси относно ваучерите за горива за животновъди и ако някой знае координатите на Г-жа Шишкова моля да ми ги изпрати!
  • R
    Кашата е пълна ! И постоянен да остане срока за подаване на документите - няма кой повече да им се върже на десетките бюрократични тъпотии от сорта на това - да имаш определен лимит разход на гориво на дка за различните дейности , а да ти налагат да попълваш в "дневника" изразходваната част от този лимит за всяка една обработка... а това е само една от поредицата недомислици .. Re:valeto : "....... като не искат да ни дават гориво както ние искаме за животните да ни плащат за работна ръка защото при нас всичко е ръчно или да дават ваучери за храна ще храниме работниците а те ще ринат косят и т.н. и животните чисти и работниците сити " СЕРИОЗНО ЛИ СМЯТАШ , ЧЕ НЯКОЙ ТРЯБВА ДА ТИ ПОЕМЕ РАЗХОДИТЕ ПО ФИРМАТА И ФЕРМАТА , ТА ЧААК ДО ЗАПЛАТАТА И ИЗХРАНВАНЕТО НА ПЕРСОНАЛА ТИ ?!!!?..
  • S
    Срокът за прием на документи е удължен. Остават доста въпросителни обаче, в ОСЗ нямат никаква яснота относно регламента. Едни казват събирай фактури, а вчера се обаждам и госпожата ми казва, ами ти щ'о ги събираш от сега, като нямаш валчери, номерът на валчера трябвало да бъда на фактурата за да ти я признаят. Относно техниката под наем, на кого трябва да е издадена фактурата, на мен или на собственика на техниката която съм наел. Никой не знае
  • V
    има вероятност да увеличат срока за горивото вместо това защо не променят изискванията за да има повече кандидати ама за това няма кой да се сети и после пак ние животновъдите виновни че не подаваме като не искат да ни дават гориво както ние искаме за животните да ни плащат за работна ръка защото при нас всичко е ръчно или да дават ваучери за храна ще храниме работниците а те ще ринат косят и т.н. и животните чисти и работниците сити
  • I
    колежке говедата не се тези които са в парламента а тези които ги избират
  • M
    do elito:Описваш колко говеда са в парламента
  • S
    Е не, чак пък агроном на щат няма такова изискване
  • E
    Здравейте, аз искам да попитам какво точно трябва да се описва в дневника за говедовъдство може ли да се качи примерен дневник както за растениевъдството?
  • D
    И аз прецених за себе си че не си заслужава разправията-понеже декарите ми са малко ,а и ако нещо не изпълня както трябва -санкцията е голяма.За около 100-200 лв не си заслужава главоболието.Ако може да ми изпратиш тел. на който да се запиша ,за да отида в ДФЗ в София
  • R
    Re: doraa и Lyudmil: Дора , такова животно като "грешка в системата" - 'нЕма' , както казваме ние шопите. Грешката е на някой от "специалистите" по веригата. Затова , ако всичко ти е наред, отиди в Сф в ДФЗ - имат приемен ден, за който се записваш предварително - и на място разрешаваш проблема. А същите тези "специалисти" в ОСЗ-то Ви - не те ли информираха , че заявяването на ваучерите може да стане с тазгодишната ти регистрация в която ще си включиш площите, като так избягваш и актуализацията догодина ???? Не , предполагам.. Друг е въпросът , че "завещаните ни" и "напечатани" от пицарчето дянков ваучери е възможно най-тъпата и тромава бюрократична спънка за връщането на акциза , но на тях и това им беше целта: сами да се откажем ! И тъкмо затова Людмиле , може да се окажеш в края на годината с неизползуваните ваучери в ръцете си , които трябва да върнеш / дано без санкции за 'надвземането' им / , защото всички бензиностанции са частни и като такива те решават дали да те 'субсидират' с тях и после да си търсят и специално да ги отчитат по новосъздадената бюрократична пътечка по обратен ред или да се откажат от това 'удоволствие' , а разходите за гориво за път до най-близката работеща с тях / ако нямаш цистерна / , да е равна на стойността им... Отделен е въпросът: максималните 8 ваучера на каква стойност трябва да са , за да покрият връщаният акциз за 2000 или пък за 20000 обработвани декари; дали еднократно ще зареждаш с един от тях - независимо дали 500 л или 5000 л например... и като сметнеш "върнатите" 1-2-3-5 от акциза стотинки и всичко останало , за да ги получиш: Определено не си заслужава !
  • D
    Ходих в общ.служба и там ми казаха ,че няма смисъл да се разправям-четоха ми един списък за какви дейности във фермата отпускат гориво,а при овцете почти всичко е ръчно-метене,ринене,зареждане,доене.А люцерните и нивите миналата година не са ми включени в анкетната карта.По-горе имаше изказване ,че трябваше да се определи на брой овца,говедо по еди колко си литра,а сега не виждам кой от по-дребните животновъди ще се възползва от помощта.А бе с две думи-нямам думи-те заради некадърни служители,които допускат"грешки в системата" тази година не ми преведоха полагащите ми се субсидии за животните,та сега е едно ходене по мъките.......
  • A
    Животновъдите пак станахме за подигравка!!!Уж ще има ваучери за гориво,а реално за нас овцевъдите-нищо!!!Та нали и нашите овце ядат жито,люцерна(която косим,събираме, балираме),а бе много шум за нищо стана. Може и да не съм те разбрала, но защо да нямаш право. След като ползваш газьол-имаш право
  • D
    Животновъдите пак станахме за подигравка!!!Уж ще има ваучери за гориво,а реално за нас овцевъдите-нищо!!!Та нали и нашите овце ядат жито,люцерна(която косим,събираме, балираме),а бе много шум за нищо стана.
  • L
    Ще има ли ограничение от коя бензиностанция ще се зарежда, или със всички ще може да се работи
  • G
    ПРАТИХТЕ ЛИ СЪБРАНИТЕ ВЪПРОСИ И АКО да ОТГОВОРИ ИМА ЛИ
  • G
    В Общинската земеделска служба отговорят, че договора за наем с лице ,което притежава земеделска техника нужда за извършване на дейностите трябва да бъде нотариално заверен и че лицето на което е техниката трябва да осъществява дейност в същото населено място. Не се приемат документи , когато заявителя притежава лично МПС.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Разпределяне на рента за минали години

wladd: Белите петна са плащат за целия имот, "Новите" собственици нямат основание за получаване н...

323 1

Обработване на земя без договор

ZzZ: Ти си тарикат така че давай - жъни я! А като се окаже, че кооперацията има сключен едногод...

403 9

Право на дейност, върху земеделска земя?

solun1: Тряба да й смениш статута и тогава вече ще можеш да стройш.

223 1

Влизане в чужд имот, отъпкана пшеница

Веселин: Към полицията задължително. Подадохте ли и за предишните случаи? Трябва да ги регистрирате...

316 2

СПЕШНО!!! Подвеждаща информация/измама

За първа година съм земеделец.Наясно съм със селективните и с тоталните хербициди,но нямам...

777 0