Търся мнения и съвети за овце Меринос

• V
    Здравейте колеги някой энае ли къде има в България мериносови овце ?
  • I
    Търдиш мериносова порода по принцип или определена мериносова порода?
  • V
    эначи ме интересува мериносите който бяха във бивишите ткэс в северна българия
  • C
    все още са в района , също така в Института в Карнобат имат 1 стадо чисти
  • T
    Само за месо.Идеална подложка за Ил де франс.Търси ги в района на Търговище,с.Бряг,КОС Търговище и в района на Шумен,ИЗЦ и Кабиюк.
  • V
    колеги малко не съм съгласен с последните мнения эа таэи порода эащото ако се эапоэнати едно време ги эаплождаха искуствено эначи нямаха по-едно агне ако искате питайте по стари овцевъдиjavascript:
  • R
    колега овце от тази порода има в село Орлово до Ген Тошево към института по пшеницата.Мисля че продават шилета по 7лв/кг
  • M
    Колега, на вълната от мериноса не разчитай да ти прокрие себестойността на отглеждането.
  • C
    те са месодайни а и ги придойвахме през комунизма
  • V
    колега вълна не искам а агнета
  • C
    навсякъде е така
  • V
    кажи порода эа месо
  • M
    Има полза от порода за месо само,ако имаш поне300-400 овце.За стотина агнета едва ли някой ще си мръдне пръста да ги изнзся.У нас поне за сега не се прави разлика от консуматорите,че да се търси точно такова агне,в смисъл не се надявай на по-исока зена заради породата.Мериносовите овце имат предназначение за производство на вълна,която няма цена.Кръстосването им с месодайни породи за мен е временно решение.
  • I
    Викторе, Ние професионалстите/от тези тука само аз/ делим овцете и въобще животните на два вида, такива за пари и други за хоби. Ако питаш за овце от които да вадиш пари пишеш от кой регион си, какво имаш досега, земя, помещение, бройки животни, приблизително колко си решил да вложиш за промяната за да може да ти се даде професионален съвет от практик, а не да се правят упражнения по теория. Иначе има два "народни" мериноса дунавска/северозападна/ и североизточна мериносова овца. Мериносова кръв има и в други наши породи, но тези са най-"мериносовите". Изгодни са ако се купуваше вълната, но сега тя е отпадък и затова овцете не са особено конкурентни. Има добри породи от които може да се печели, но трябва да питаш нещо конкретно.
  • V
    колега мирчев не съм съгласен с теб эащото както энаеш файда от мляко и вълна няма нали такаче ако искаш раэбери по-подробно эа породата и интерувайсе по-подробно лично аэ съм правил кръстоска между майка плевенска коч мериннос агнета се раждат по 7кг мисля че е много добре
  • V
    иванов от какви породи се вади пари имам агнета черноглави едри но праэни няма кило

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Денимис

Здр.май тази година Денимис за животновъдите няма да има забравихани.Някой да е чул нещо

68 0

Агнета 2020

Питайте управниците ни тази година като нямаше внос на агнешко стигнаха ли родните агнета...

270 0

Агнешки кожи

Колеги някой знае ли къде купуват агнешки кожи и ако някой купува да се свърже с мен 08763...

312 0

Овце без мляко

милен: овцете ти имат хипогликемия преди раждането.Увеличи концентрирания фураж 10 дни преди ражд...

402 1