Съвети при първи стъпки в изграждането на кравеферма

• D
    Zdraveyte! Nov s1m v1v foruma, no otdavna sledq statii za kraveferma. Ta iskam seriozno da se zanimavam s jivotnov1dstvo i po-specialno - kravi za mlqko. Roditelite mi predi otglejdaha po 1-2 kravi, no ot nqkolko godini ne gledat, zashtoto veche ne sa p1rva mladost, no iskam da kaja, che imat opit v otglejdaneto na kravi, dokato pri men neshtata ne sa chak tolkova dobri. V momenta nqmam absolyutno nishto (nito zemq za postroyka, nito postroyka, nito kravi, nito mashini, samo okolo 40dka zemq), i iskam da popitam specialno za postroqvane na obor, torohranilishte i drugite takiva prostotii, koito se iziskvat za 1-va kategoriq i obzavejdaneto na sgradatakolko pari shte sa mi nujni. Znam, che shte kajete, che shte mi trqbvat mnogo i stava trudno, tova e ot qsno po-qsno, i ne che da se hvalq, no p1tuvam po korabite i poluchavam dosta dobri pari i razpolagam s nqkoy lev, p1k i ako se naloji kredit ot banka nqma da ima problemi ot neyna strana. Sega shte kajete \"Stoy si na korabite, ne ti trqbva da se zanimavash s tova\", da ama na men mi pisna ot postoqnnite razdeli s jena mi i deteto mi. zabravih da kaja, che iskam sgradata da e s kapacitet minimum 50 kravi. Blagodarq predvaritelno.
  • I
    На трудно си тръгнал.Не съм се занимавал в специфика с такива животни, но от наблюдения на мои клиенти, не бих те съветвал да се захващаш с тях.На практика малките изнемогват.Под малки имам предвид хора с под 100 животни. Дано успееш ако поемеш риска. Поздрави !
  • G
    аз скоро правих рекунструкция на стар обор и сметката излезе към 100 000 лв., а самия обор и дворното място към него от 2.5 дка го купих за 26 000лв в което влиза изграждане на доилна зала 2х4 и навес за груб фораж около 300 кв.м, торохранилище (което сметнато по капацитет е малко за кравите които отглеждам но толкова място имах) и селажна яма с бетонни стени

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Годжи бери

Здравейте на всички! Наскоро ми попадна имот, който е засаден с 50 дка годжи бери и 72 дк...

163 0

Въпроси, въпроси, въпроси......

отговор: Наистина не искам да ти чупя хатъра, но ако тръгнеш да се занимаваш с това което си си нау...

199 2

Изграждане дестилерия за лавандула

distilleryKK: Проектиране, доставка и монтаж на дестилерии за етерични масла. Моля потърсете ни на 08989...

25400 3

мярка 6.3

gonzo79: на 29 07 -1250

1583703 4208

Хладилна база за плодове и зеленчуци - заслъжава ли си инвестицията?

izhel: Когато са налице парите, лесно се изгражда. Въпросът е в осигуряването на пазара и качеств...

3809 3