Съдействие при неправомерно обработване на земеделски земи от съсобственик

• S
    За много години приятели!много успехи!Имам проблем и имам нужда от вашата помощ!Наследник съм на земеделска земя обаче имам съмнения че един от другите наследници обработва или е дал за обработване всички ниви макар че няма разрешение от нас!Имам съмнение че може да е взел субсидии или той или този който ги обработва!Въпросът ми към вас е къде мога да разбера и проверя дали са взети събсидии и дали се обработват тези ниви и кой от двамата ги обработва и е взел събсидии!Благодаря ви предварително!
  • N
    Нищо не става по този начин, пробвах многократно. Търся за различни години, това как се отразява? От 2012 до NO са еднакви за всички, а после е идентификаторът на имота ли? С какви знаци се отделят?
  • O
    Не могат да ви дадат такава информация. Както казаха по-нагоре, един от наследниците може да сключи даже нотариално заверен договор със ползвателя. Как ще си разпределят плащането меджу законните наследници си е лично тяхна работа, включително и през съда....
  • S
    Колеги здравейте,нов съм тук и имам същия проблем като на колегата отворил темата.Аз нямам съмнения,че някой от наследниците работи нивите - а съм сигурен в това.Въпросът ми е къде мога да сигнализирам за това,че се обработват нивите без съгласието на другите наследници ,и без да се дава нещо като обезщетение ? Колегата по горе е описал каде да провериш!но там ти показват сома кое е бенифицента от моята проверка във министерството по земеделието и горите и поземлена комисия в софия ми обясниха че трябва да направя проверка във поземлена комисия земеделие във съответната община
  • D
    Колеги здравейте,нов съм тук и имам същия проблем като на колегата отворил темата.Аз нямам съмнения,че някой от наследниците работи нивите - а съм сигурен в това.Въпросът ми е къде мога да сигнализирам за това,че се обработват нивите без съгласието на другите наследници ,и без да се дава нещо като обезщетение ?
  • M
    Здравейте, Първо въвеждате номера на ЕКТТЕ ( това е номера на землището - примерно село XXX с номер 22334) следва номера на масив и номер на имот - тези номера се съдържат в 5 цифреният номер на имота ти ( първите 2 или 3 са масива - последните са имота, Пример: ако номера е 11320 - 011 е масива, 320 е имота ти. ) . Успех.
  • S
    http://iacs-online.dfz.bg/apex/f?p=2012:2:1245725795208479::NO::: като напишеш номера на имота, ще видиш кой го работи. дано не ми показва нищо писах номера на имота и ми иска някакъв номер на масив,помагай моляте
    • N
      Нищо не става, не излиза ипфо. Нещо не Ви е наред информацията. Цифрите от 2012 до 79 преди номера са еднакви за всички и после пишем идентификатора на имота ли? Аз търся за различни години, това къде се отразява ?
  • S
    http://iacs-online.dfz.bg/apex/f?p=2012:2:1245725795208479::NO::: като напишеш номера на имота, ще видиш кой го работи. благодаря ти
  • S
    Здравейте,неме интересуват субсидиите,неправилно стеме разбрали,аз искам да обработвам земята,но ми казаха там в селото кадето са нивите че вече друг ги обработва,без знанието на другите наследници,не сам само аз наследник,но немога да ги взема аз да ги работя ако вече някои друг ги обработва нали така,тъй като никой не ми казва кои ги обработва затова се обращам към вас за помощ!
  • V
    stefi1104, В целия ти пост ключова дума е субсидии. Съжалявам, но мисля, че повече те интересува кой и колко средства е получил, а не наследствената ти земя. Не те интересува и това, че е обработена и за поддържането й са изразходени пари, а само че някой друг е получил доход /вероятно твой роднина/ вместо теб. Според закона само един от наследниците може да отдава под наем или аренда цялата земеделска земя /или пък да я обработва, щом другите наследници не се интересуват/. Ти вече се интересуваш, но пак казвам, като че ли само от субсидииките, които се получават. Иначе са ти посочили правилно къде можеш да провериш. Винаги можеш да докажеш, че си наследник и да започнеш ти да обработваш земите си. Извинявам се за мнението, но...
  • L
    http://iacs-online.dfz.bg/apex/f?p=2012:2:1245725795208479::NO::: като напишеш номера на имота, ще видиш кой го работи.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Радио комуникация в тракторите

Здравейте колеги! От известно време си мечтая да си обурудвам тракторите с радио станции з...

144 0

Неприятели по люцерната - дайте съвет

elpastuh01: Сложи си електропастир и няма да имаш проблеми.

2934 4

Земя - насъждения и сеитба - въпрос

Здравейте бъдещи колеги. Въпросът ми е с какво да засадя и посея 4.5 декара земя до която...

1650 0

Измръзване на лоза

marinov55: Не се притеснявай градинарю,затова защото ще ти мине! Ако беше сътворена толкова елемента...

2670 1

Питане за подходящо растение

proba: Джанка от костилки! Виж някъде във форума обсъждахме Жив плет

1962 6