Съвет при използване на ножове за ашладисване в овощарството

• L
    Здравейте ,искам да почерпя опит от форума ,дали някой е използвал от предлаганите на пазара в Бг., ножици за ашладисване на основно три фирми ,нашите -български ,италиянски и китайски .Основно са за омега и V профил ,както и за спяща или будна пъпка .Италиянските са някяква марка ARTITEC PROFI-3T-два модела.Китайските бяха -BERNI мисля ,че беше ,ако някой ги е ползвал моля да сподели каква е прихващаемостта с тях и от къде евентуално могат да се закупят около Варна.Ходих в Бриколаж , Практикер и Алати -няма ,едитствено от българските само с един профил-V образния.Благодаря.
  • V
    Отностно темата Италианските ножици в момента ги гледам на промоция в комплект с безплатна доставка ЗА Останалите виждам че са махнали промо цените. Тези наистина идват от Италия! Аз мисля да се възползвам ето ви и линк да гледате: Комплект ножици за ашладисване Artitec AR002 http://www.servina.net/index.php?c=view_prod&stID=19997
  • M
    Съвета ми е следния: Купете си марково ножче тип кунде,и най- важното е, то да бъде хубаво заточено ,а това е цяла философия! При облагородяването много важно е площа на контакт да бъде възможно по-голяма и сряза да е перфектен,да бъдат умъртвени по-малко клетки!!! При овошките,професионалното облагородяване е само на пъпка, останалото е за аматьорите,да си задоволяват страстите! С почит и уважение!
  • K
    Пълен боклук!!!! Имам италиянския модел - нищо не става. Мачкат, дъвчат, всичко друго, но не и да режат. Ако не се лъжа са за лози. Давай смело с ножа, зарежи тези боклуци! Виж това: http://www.youtube.com/watch?v=OCaRqvoL6Lc или пък това: http://www.youtube.com/watch?v=GYuvOcc130s
  • P
    пролетта на 2013 си купих, но не ми хареса как реже, отрезите по скоро бяха смачкани отколкото нарязани, а знаем че отреза трябва да е гладък, и експериментално направих няколко проби с круша, стана прихванаха се но трябва някакво заточване че са супер тъпи при закупуването, гледах чудих се как да го заточа и си карах с обикновенна ножка за по сигурно. ножицата е от тези с три резеца в комплекта
  • L
    ДО good , колега това последното изречение в мнението Ви не го разбрах ?!
  • G
    аз съм ашладисвал с български омега и ги имам,по пазарите съм виждал същите.поне на мен не ми се получи,ама и аз незнам кво правя по принцип с тях

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Проблем с мухи

Привет, Съседите ни гледат животни, има много изпражнения и по земята им. Ние живеем в...

9 0

Радио комуникация в тракторите

Здравейте колеги! От известно време си мечтая да си обурудвам тракторите с радио станции з...

144 0

Неприятели по люцерната - дайте съвет

elpastuh01: Сложи си електропастир и няма да имаш проблеми.

2934 4

Земя - насъждения и сеитба - въпрос

Здравейте бъдещи колеги. Въпросът ми е с какво да засадя и посея 4.5 декара земя до която...

1652 0

Измръзване на лоза

marinov55: Не се притеснявай градинарю,затова защото ще ти мине! Ако беше сътворена толкова елемента...

2672 1