Как се търси съдебна отговорност при отстрелване на овчарски кучета?

• A
    Браво на нашите ловци като не могат да застрелят дивеч,стрелят по овчарски кучета.Моля за съвет как да получат заслуженото?
  • N
    Да, този проблем не е само при вас. Повече от едно куче било овчарско, татарско или каквото и да е няма работа ОТДЕЛНО от стадото или човека. Просто защото е БЕЗКОНТРОЛНО вече..... Ама на колегите животновъди не им се ще да спазват закона. По-лесно е да се търси отговорност от другия. Какъвто и да е случая заставам зад ловеца. И в тази връзка търся отрова за кучета КАРАКАЧАНКИ ......Жалко, че няма закон за собствениците на такива кучета.... Или да постна тема КАК СЕ ТЪРСИ СЪДЕБНА ОТГОВОРНОСТ на животновъди за безконтролни и безконтролно отглеждане на кучета.Пък били те и овчарски
  • K
    Е хубаво де, като ловците си изгубят кучетата и цяла седмица ми се въртят по нивите, аз според същият закон трябва да го утрепам с лопатата ли? Или техните кучета не са точно кучета?!
  • G
    Ловците са като пушачите,не са толерантни към другите ,страшно племе са и аз съм бил такъв преди време.Няма как да видиш куче извън населеното и да прецениш че ще гони дивеч,ми те мойте от котките бягат а камо ли от прасета или сърни.Съвсем друга е темата за бездомните кучета ,ако искате да не ви претисняват дивеча трябва още в циганските махли и градовете да ги избиете,ама закона нали ви разрешава да ми гръмнете мойто куче като вреден дивеч в полето , а не като опасно куче в града (за глутниците става въпрос) не резбирам .За да не остана грешно разбран уточнявам ,че неможе да се стреля по самоусмотрение кое куче е "вреден дивеч" нашите кучета са без спънки или както ги казвате . Бяхме на разходка по нивите кучетата като са стреснаха от един заек и драснаха към нас,ами ако бяха ги отстрляли по пътя,какъв циркк щеше да стане а,сещате ли се А така и умната ,ако не умната русата
  • M
    Колега,инцидента с кучетата е крайно неприятен .Но предполагам ,че знаете закона.За спъвачки на кучето.Много честа практика е овчарските кучета да се пускат съвсем свободно без налични такива и гонят дивеч в широк периметър.А това е противозаконно.И дивеча има нужда от спокойствие.Да не говорим,че няколко кучета са вече глутница и са способни да убият много животни. По закон както е писал колега в по горен пост на 300 метра в извън населено място ,куче което не е със стадо и е без спъвачка се води вреден дивеч и подлежи на отстрел.Спазвайте изискванията ,за да не се случват подобни инциденти.Изключително болезнено е за собственика да се раздели с кучетата си по този начин. Подкрепям изцяло мнението на Силви. Имайте в предвид, че и двамата сме и Колеги земеделци, и ловци.
  • B
    po golemi hishtnici ot lovcite,nema
  • P
    Ха, имали сме и добър закон. Скитат на глутници и се плодят на поразия. Пролетта една бременна сърна едва не влезе в трактора, да се спаси от подгонила я глутница... беше изплезила език и май не успя да им се изплъзне... Не съм ловджия, но ми се ревеше...
  • S
    Колега,инцидента с кучетата е крайно неприятен .Но предполагам ,че знаете закона.За спъвачки на кучето.Много честа практика е овчарските кучета да се пускат съвсем свободно без налични такива и гонят дивеч в широк периметър.А това е противозаконно.И дивеча има нужда от спокойствие.Да не говорим,че няколко кучета са вече глутница и са способни да убият много животни. По закон както е писал колега в по горен пост на 300 метра в извън населено място ,куче което не е със стадо и е без спъвачка се води вреден дивеч и подлежи на отстрел.Спазвайте изискванията ,за да не се случват подобни инциденти.Изключително болезнено е за собственика да се раздели с кучетата си по този начин.
  • P
    колега това не е проблем само при вас
  • G
    АДмине,аз ако съм за изриване с този пост ,то горния с неговия коментар направо си е за затриване Моля ви поне да мерите с един аршин хората и не толерирайте към насилието на животни.Щял да трепи кучета, то от компа и космонафт мой да станеш
  • G
    Браво на нашите ловци като не могат да застрелят дивеч,стрелят по овчарски кучета.Моля за съвет как да получат заслуженото? Абе ей сапол как ще ми застреляш кучето като е извън населеното място бе нали се сещаш че щи наврът калемите на пушката в задника ,аман от кавали Сега админа да помисли моя кмоментар ли е за истриване или тоя лиглю дет цапа ко да е по фурума не е направо за затриване.ЩЯЛ ДА МИ ГРЪМНЕ КУЧЕТО АКО Е БИЛО ИЗВЪН НАСЕЛЕНОТО МЯСТО и калема на пушката нали знаеш кво ще направя с него а.сещай се преди да дращиш глупости
  • G
    Какво да си получават ловците?! Ако кучето не е имало спъвалка и е извън населеното място, подлежи на отстрел. Ловците в такъв случай имат право. Ако обстоятелствата са други има си полиция обади им се..

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

подарявам кученца род.18.02.2020г

подарявам кученца род.18.02.2020г,майка овчарка

173 0

Женски заек

Здравейте, имам зайче на 4 месеца с клепнали уши. Напоследък започна да пишка двойно повеч...

82 0

Храна за Каракачанка

svetoslav_postolov96: davai mu mqko do 6 meseca i nqma da sbyrka6 i hlqp i meso i grenuli i ne zabravqi va...

36606 12

Куче пазач - подходящи породи

fendtpower: Каракачанин голям

111483 61