Препарати за обезаразяване на семена против царевичен хоботник и телен червей

• M
    Колеги дайте предложения с какво ще обезаразяваме, като досегашните препарати са вече забранени?
  • V
    За мене съм си купил, ако на някои му трябва има достатъчно обадете се на 0889186175
  • T
    Колега скоро не си писал какво се случва има ли още Семафор че сеитбата наближава
  • V
    Когато съм третирал семената винаги всичко е било ОК и не съм имал ядове.Не го познавам полския щурец и незнам какви поразии прави.Имал съм случаи на останали в сеялката нетретирани семена смесени с третираните, като се подреди царевицата липсваха точно толкова растения колкото имаше нетретирано.
  • F
    В този ред на мисли, по-горе споменатия препарат действа ли срещу полски щурец. Миналата година проблемът беше сериозен. Пръскахме инсектицид, но вече доста растения бяха прегризани. Имате ли опит срещу този вредител?
  • V
    Семафора е съвсем пресен и може да се купи колкото е необходимо, повече инфо на 0889186175 с каквото мога ще помогна.После бирата от вас .
  • I
    Да, името на гранулираният инсектицид е Белем. Бях на една лекция на Суми Агро и там обясняваха, че се разчита изцяло на репелентното действие на прерарата срещу почвените неприятели. Понеже и Семафор се продаваше от Суми Агро, попитах техния представител и той ми обясни, че при Семафор също се е разчитало изцяло на репелентното действие срещу неприятелите, тъй като активното му вещество( бифетрин) е от същата група като Белема. За приложението на Белем трябва апликатор, който те осигурявали. Въпроса е в цената...
  • M
    kolegi granylite se kazvat belem no sa samo za telen 4ervei i nqkakuv brumbar po korenite
  • P
    забранен е още от 2009 с краен срок на ползване 2010
  • J
    Колега има ли повече от този семафор?
  • I
    Има вече и гранулирани инсектициди, които се вкарват по време на сеитбата. Май това ще за в бъдеще. Относно Семафор - този продукт не се внася в България от 2008. Виж дали е годен...
  • V
    Намерил съм Семафор ама цената е 300лв/л работил съм с него и съм много доволен.Дозировката му е 350мл/на100кг семена.
  • T
    Това с медния сулфат и дървесната пепел е технология от началото на миналия век има известен ефект медния сулфат срещу някои болести така че това третиране просто е безсмислено.
  • E
    С 2% разтвор на меден сулфат.И за стимулатор дървесна пепел. Това ме заинтригува, може ли малко пояснения
  • P
    С 2% разтвор на меден сулфат.И за стимулатор дървесна пепел. Синият камък ще действа ли на теления червей?
  • P
    всичките варианти на крайцер са забранени http://babh.government.bg/uploads/File/Registri/PRZ/Insecticides.pdf

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

система за оповестяване

rosi11: гледам номера от снимките от очертаването, където номера започва с екате и още две числа,...

80 1

Заместител на линурон при кориандър

Иван: Колега намери ли препарат за кориандъра ?

366 2
1727 1

Фунгицид при слънчоглед

Cheha: И аз съм се замислил по този въпрос, но смятам да поизчакам с фунгицида защото съм пръскал...

320977 4