Създаване организация на производители на ЧЕРУПКОВИ

• P
    Здравейте колеги. От известно време насам обмислям идеята за създаване организация на производители на черупкови култури ( орех,лешник,бадем ) Има голям брой производители в БГ,но няма организация,която да ни обединява,да търсим по-голямо финансиране,пазари. Поне аз незнам да има такава организация. Ето защо ще се радвам ако споделите вашето мнение и да видим какво се изисква и как ва се направи.
  • E
    Аз също подкрепям идеята. 0879888895
  • K
    за новите мярки само догадки за сега,до колкото знам преди септември няма да има яснота. а ако са верни проекта на програмата и таблицата за СПО които се разпространяват в нета ще трябва да посееш над 250 декара, силно се надявам това да е някоя много черна шега. иначе и аз отглеждам лешници.
  • E
    ЗДРАВЕЙТЕ,И АЗ МИСЛЯ ДА ЗАСАЖДАМ ОРЕХИ НО ОЩЕ СЕ КОЛЕБАЯ КОЛКО .А И НЕЗНАМ ПОДРОБНОСТИ ПО НОВИТЕ МЕРКИ.ИНАЧЕ ТЕЛЕФОНА МИ Е ; 0887818251
  • M
    zdraveite az sum nov / imam predvid tazi godina ste zasadja 41 dka s orehi/, no kolegi i az sum sus vas daite njakakvi kontakti i drugoto koeto mislja e da organizirame edna sresta da se zapoznaem i da resim kakvo ste PRAVIME.
  • N
    И азззз , и азззз в организацията , 22 д. лешник.
  • M
    Тоя въпрос трябва да му се зададе на седянка пред ДФЗ. Проблема е ,че явно няма заинтересовани за организиране на седянката
  • K
    Много моля ако някой присъства на пресконференцията която ще даде министър Греков утре в Пловдив да му зададе въпроса в прав текст ЩЕ ИМА ЛИ АГРОЕКОЛОГИЧНИ ПЛАЩАНИЯ ПРЕЗ НОВИЯ ПРОГРАМЕН ПЕРИОД ЗА ОРЕХИ ? ДАЛИ НЯМА ДА Е ОБВЪРЗАНО С ВЛИЗАНЕТО ИМ В ПЛОДОДАВАНЕ (ПРЕДИ ИЛИ СЛЕД ) ? За да можем тези от нас които мислят за малко по напред да си направят разчетите . Лично се наемам да почерпя този който успее да го зададе въпроса, защото няма да мога да отида в Пловдив
  • B
    Излизаме с позиция: Ние не сеем дръвчета ,а ги садим ,следователно няма как да раждат на 8-9 година . Мислиш, че Гечев прави разлика между сеене и садене ли?
  • M
    Излизаме с позиция: Ние не сеем дръвчета ,а ги садим ,следователно няма как да раждат на 8-9 година .
  • K
    "В МЗХ преосмислят и някои от досегашните плащания по мярка Агроекология, обяви Гечев. „Преосмисля се дали е толкова ефективно да се подпомагат орехи, например, като биоземеделие при условие, че те влизат в плододаване след 8-10 години. В този смисъл е под въпрос доколко този продукт е биологичен“, заяви Гечев. Той припомни, че ПРСР 2014-2020 г. е с по-малък бюджет от предходната, което означава, че стремежът трябва да е парите да се харчат мъдро. Гечев беше категоричен, че в новия програмен период ще се залага повече на инвестиционните, а не на компенсаторните мерки." Колеги какво мислите за това изказване и не трябва ли да излезем с някаква позиция по въпроса , а не да си мълчим . Утре ( 18 март ) ще има Национална конференция на тема „Био ли е бъдещето на българското земеделие“ и няма да е лошо да се постави въпроса към министъра как той мисли по въпроса .
  • P
    Колегата от Горна Оряховица,щеше да пуска пъроначално инфо
  • D
    Бройте ме и мене - 16 декара лешници : )
  • T
    Има съюзи на овощарите които създадоха организация Добрич, Карнобат, Русе Силистра свържете се с тях те са с не стопанска цел само за защита и отстояване интересите на бранша Асоциацията която ги обединява всичките е в Карнобат и се председателства от Минчо Гроздев ако искате връзка и помощ пишете на лични и от кой район сте ще ви дам телефони. Можете да си направите съюз или да влезете по нашите регионални структури. От 2014 имаме предложение и черупковите да се сертифицират и да се подпомагат по схемата за качествен плод успех решението и организацията е ваша
  • P
    След май месец, засега!
  • E
    ЗДРАВЕЙТЕ,ЗНАЕ ЛИ НЯКОЙ КОГА ЩЕ БЪДЕ ОТВОРЕНА МЯРКА 141 ,АКО ИМАТЕ ИНФОРМАЦИЯ ПИШЕТЕ ЛЕКА ВЕЧЕР

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Относно лозата

Имаме си лоза, която ползваме за сянка - живея на втори етаж - вече повече от 25 години я...

29 0

Орехи

Здравейте, Аз имам около 5 декара орехова градина, някой ще можели да ми каже цената на...

40 0

Унищожаване на корените на трънки от веднъж без препарати.

Здравейте, искам да унищожа 500квадрата гъсти ама гъсти корени на трънки. 2 месеца съм ги...

313 0

Препоръчайте ми ръчна пръскачка

Генов: Ако още не сте решили, само акумулаторна. Имам от 4 години турска, мислех че е китайска з...

200 1

Сортовете орехи Идеал и Чандлър

Някой има ли наблюдение върху сортовете орехи Идеал и Чандлър кой бихте избрали и защо?

279 0