Киноа ( quinoa) - отглеждане и добиви

• M
    Колеги ще бъда Благодарен на всеки, който сподели информация за тази зърноподобна култура. Търсих доста в мрежата, но информацията е доста оскъдна и се свежда до 10 рецепти за ястия с киноа. \r\nИнтересувам се от : \r\nСемена, сейтба, агротехнически мероприятия и т.н. \r\nБлагодаря предварително !
  • L
    Колега какви са резултатите от опитите с киноа? Тази година и на мен ми предлагат да пробвам....
  • K
    Колега не се захващай с киноа,пълна загуба на време е. Казвам ти го от опит.
  • M
    Благодаря на Колегите за информацията - смятам тази пролет да направя един полеви опит, да видим какво ще се получи. Още веднъж - Благодаря !
  • D
    Здравей Колега, Виж тук http://nationalsoils.com/blog/kinoa/ Драсни им един мейл. Аз за други култури съм ги ползвал и най-вече за почвени анализи и препоръки. Вършат си добре работата - в сравнение с други фирмички например. Успех
  • I
    Киноа произхожда от района на Андите, както и Боливия, Колумбия и Перу , където това зърно е било успешно култивирано преди 3000- 4000 години за консумация от човека , както и за храна на животните. Известно е още и като - сладката трева, която се е отглеждала в Северна Америка и се е използвала за храна на кокошки. Съставът на хранителните вещества на киноата е благоприятен в сравнение с обикновените зърнени култури. Семената киноа съдържат незаменими аминокиселини като лизин , калций, фосфор и желязо . След прибиране на реколтата , семената трябва да бъдат преработени , за да се отстрани покритието съдържащо салонини и даващо горчив вкус . Семената киноа, освен в селското стопанство като храна за животни - предимно добавки към фуражите, заради богатството на микроелементи, може да се използва и за кулинарни цели при приготвянето на ястия. Киноа може да се отглежда в райони с температура от -4 до 35 градуса по Целзии. Препоръчителната киселинност на почвата трябва да е между 6 - 8,5 pH

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

+91-9876425548 ~*~Get Ex Back By Vashikaran in Anand, Gujarat

+91-9876425548 ~*~Get Ex Back By Vashikaran in Anand, Gujarat +91-9876425548 ~*~Get Ex B...

5 0

Изкупуване на био лешници

Здравейте, Интересувам се изкупувачи на био лешници.Имаме лешникова градина, която е серт...

46 0

Масла ( студено пресоване )

Здравейте! Да знае някой фирми изкупуващи масла от студено пресоване на фъстъци , орехи?...

104 0

Най-богата на фосфор растителна култура у нас?

Спец: Лапай хуйове има наймного фосфорв сперманджака!

579 2