Регистрация на ЗП за отглеждане на коприва, пазар, изкупни цени

• G
    Здравейте на всички. Като нов член на сайта, първо за много години и много успехи през новата 2014. rnБих искал да помоля за помощ от патило (може и от старило), относно инвестиция в коприва. Насочих се в тази посока поради по-малката първоначална инвестиция, както и от това че на първата година има някаква, макар и малка реколта.rnПодготвям си бизнес план, не толкова за някъде другаде, а за мен си. Мисля да започна с няколко декара (малка първоначална инвестиция), не голям риск. rnИнтересува ме на пунктовете какви са цените на килограм сушен лист? Освен пунктовете, понеже те изкупуват на възможно най-ниската цена, има ли краен преработвател в БГ изкупува ли от физически лица, и ако да на какви цениrnПонеже чета и в РИОСВ какви са изискванията за разрешително за дейността, някой вадил ли е подобно и трудна ли е процедурата?rnС други думи приемам всякакви съвети относно копривата, негативни и оптимистични.rnrnБлагодаря предварително
  • P
    Къде се изкупува? Де и е пазара, като листа и стръкове? Нищо не намирам в Нета... Хеле в Нета го няма, па циганите го знаят...
  • S
    колега , ако още не си се пуснал в това приключение , помисли как ще я опазиш от ромите ......... [ УСПЕХ
  • K
    цената ако е за целия стръг ми се струва добра, имали реални купувачи? ако може кординати а за производство на разсад ве4е няма време ако се реша да се хвърля в това прикл/чение ще трябва да се купува
  • G
    Това са цени доставено къде и в коя фирма?
  • G
    При бадемите трябва известно време, за да дадат плодове. А колкото до фирми все още и аз се чудя кои фирми я изкупуват. Интересно е, че няма информация в нета въпреки широкото и приложение.
  • B
    Най-добре е да се купят семена и да се направи разсад, размножаването става и вегетативно с корени. 1000 семена тежат около 0,1 грам. При средна кълняемост от 50 %, това дава 500 бр. растения. Нормата за засяване в лехи за по лесна обработка е 8-10 бр разсад на м2. На декар са необходими около 3500 растения. Суха дрога , косена преди цъфтеж - цена 1,5 до 3 лв на кг., в зависимост от качеството.
  • K
    ами надявах се някой който пряко се е занимавал с това да пише,но явно няма такива без да съм смятал на няколко места в нета прочетох че ако се използва разсад излизало около 150лв на декар
  • F
    А колко е долу - горе първоначалната инвестиция? Аз доколкото разбрах трябват по 10 000 растения на декар и излиза, че при 0,07 ст. цена на корен разсад , 700 лв/дка. Тази цена от 700 лв на декар само за разсада не ми се вижда никак малка. То засаждането на бадеми на декар излиза в пъти по - евтино.
  • K
    за билка и листа имаш предвид целия стръг ли? а идея кой я изкупува и евентуално примерни цени?
  • B
    Изкупува се в две форми Билка и листа(Urticae herba et folium), корени (Urticae radix)
  • K
    много има писан в нета за копривата, че е добра култура за отглежане и така на татък,но никаде не открих обаче кой изкупува коприва на каква цена и кои чсти от растението та се зачудих дали някой колега наистина отглежда култивирана коприва?
  • K
    и мен ми е интересно абонирам се за темата
  • D
    Здравей и аз искам да се занимавам с отглеждането на коприва можеш ли да ми дадеш малко повече информация ако си запознат изчетох доста но май вече става объркващо от толкова информация.Искам да започна с малко поне за старт(2-3дк.) и после да го доразвия.Никъде не прочетох за изискванията от РИОСВ може ли да ме светнеш за тях.Трябва ли да съм регистриран ЗП или не.Намира ли се пазар след това за продукцията.Приемам всякакви съвети.Предварително благодаря за помоща.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Земеделска земя и цената й

Здравейте, Решил съм да купя земеделска земя с инвестиционна цел - да я отдавам. Им...

355 0

коронавирусът и земеделието

Стефан: Какво правим със земеделските базари пазари и т.н.? ? Тази възможност за реализиране на пр...

431 5

Цена на лавандулата

Здравейте,колеги! Нека коментираме цената на лавандуловото масло за тази година.Някой от...

1088 0

Ориентировъчна цена на лавандулово масло през 2016 г?

: Здравейте, Изкупувам лавандулово масло за износ. При интерес от ваша страна ще се радв...

1653 2