Съвет за терен - засаждане на овощна градина или орехи

• D
    Здравейте. На път съм да взема 100 дка ливада която е терасирана и е със северно изложени.Ориентирал съм се към орехи или овощна градина,ще и променя и статута. Моля за съвет могат ли да се отглеждат орехи при такива условия или какво може да се отглежда там? ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ
  • V
    Здравей, Колегата dobri е напълно прав за това което казва. И аз съм ползвал Националната Почвена Служба и съм доволен.
  • D
    Здравей Колега, Дали една територия е подходяща зависи от нейните свойства и местните климатични условия. Направи си преди всичко едно почвено проучване на терена и едка климатична характеристика. Ако направиш това ще си наясно дали мястото ти е добро и дали да хвърляш пари и труд. Разходите ти за проучване и почвен анализ ще се възвърнат после, ако терена е добър. И обратно ако си ги спестиш сега ще загубиш много повече. трайните насаждения не са шега - фиданките и предпосадъчната работа не са малко средства и се подготви за 3 до 4 години гратисен период преди да започнат да плододават - тогава са само грижи (окопаване, торене и тн.). От личен опит ти го казвам - веднъж и аз започнах на честна дума, но не стана. Свързах се с Националната Почвена Служба - там знаят всичко - от взимането на почвени проби и анализи до препоръки за това дали земята е добра. Трябва само да им пратиш мейл къде точно ти се намира земята и номерата на парцелите мисля, и те ще ти изпратят какво трябва да се направи и колко ще ти струва. Ето ти линк http://nationalsoils.com/services/ Успех

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

Годжи бери

Здравейте на всички! Наскоро ми попадна имот, който е засаден с 50 дка годжи бери и 72 дк...

163 0

Въпроси, въпроси, въпроси......

отговор: Наистина не искам да ти чупя хатъра, но ако тръгнеш да се занимаваш с това което си си нау...

199 2

Изграждане дестилерия за лавандула

distilleryKK: Проектиране, доставка и монтаж на дестилерии за етерични масла. Моля потърсете ни на 08989...

25404 3

мярка 6.3

gonzo79: на 29 07 -1250

1583703 4208

Хладилна база за плодове и зеленчуци - заслъжава ли си инвестицията?

izhel: Когато са налице парите, лесно се изгражда. Въпросът е в осигуряването на пазара и качеств...

3811 3