Болест при зайци - пада им козината - голи зайци

• S
    колеги знаете ли защо на 2 от зайцете ми им пада козината остават голи. ако знаете нещо моля пишете
  • Б
    ПАСАТ СИ КОЗИНАТА ЗАЩО КОКВО ЛИПСВА В ФУРАЖА ? КОИТО Е ПАТИЛ ИЛИ ЗНАЕ МОЛЯ ДА ПИШЕ. БЛАГОДАРЯ . ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ.
  • N
    Колега stefan77.Както те пита АСЕН,така и аз те питам.По колко зайци са във клетка?Защото се пасът,има броблем със фуража.Ако са паразити третирай със "Неостомазан"1 ампула във едно пръскало за прозорци и пръскай.
  • K
    Кой ти е казал АНТИБИОТИК.Ти си велик.Най-обикновена пудра за бълхи и други паразити при кучета и други животни.А другото е Ектолуцил който е за крастни кърлежи и ушна краста.Ти ако имаш въшки с пеницилин ли ще се лекуваш.И не забравяй да и даваш и витамин С.Не може само гол антибиотик.
  • S
    не си я ядат те ами направо пада сама сигурен съм почнах да ги третирам с антибиотика но все още няма резултат в клетката има още един заек но на него му няма нищо и не съм сменял фуража
  • A
    Не си пояснил козината която е опадала дали е под клетката или просто липсва, защото в повечето от случаите зайците сами се пасат, което показател за смяна на фуража.
  • K
    Пудрата която съм ползвал бяха ми я дали за кучешки паразити и въшки-външно, за едно куче.А спрея мисля че беше Ектолуцил с който се лекуват и ушни паразити който причиняват ушната кал.А на ветеринаря дето не ти е дал конкретен отгововор и препарат за лечение му кажи да взима гегата и да става чобанин.С извинение към всички КАДЪРНИ чобани.
  • S
    ветеринаря каза че при космояда се подстригва козината а моя направо оплешевява остава гол ако знаеш как се казват спрея и пудрата напиши да ги пробвам
  • K
    Лечимо е.И ще и покара и нова козина.Първо трябва да убиеш паразитите.С пудра или спрей.
  • S
    не нямат корени,лечимолие,
  • K
    Знам,колега.Ама по-добре ходи до някой ветеринар.Най-вероятно са космояди който изяждат корените на косъма.Виж дали падналите косми имат корени.Методи за лечение има много и не е много трудно.

Можете да добавите до максимум 4 снимки към една тема. Разрешени формати: jpg,jpeg,png. Минимален размер: 300х150

Редакцията на Agri.bg не носи отговорност за коментарите и призвовава потребителите да спазват Условията за ползване на сайта

+91-9876425548!(*!)Remove Vashikaran Effects in Mehsana

+91-9876425548!(*!)Remove Vashikaran Effects in Mehsana +91-9876425548!(*!)Remove Vashi...

4 0

Зайци

Колеги с каква ваксина ваксинирате, зайците, че в селото започнаха да умират. Или дайте с...

196 0

Търся зайцевъди по мярка 6.1-био 2014/2020

Привет колеги.Ние отглеждаме зайци и кандидатсвахме по марка 6,1 през 2015год. Бяхме вписа...

338 0

Умряха ми зайчета на 10 дни

Здравейте! Имаме малки зайчета-6 на брой (Белгийски великани),родиха се на 6 ти , живи и з...

339 0

Заек - очна инфекция

Здравейте, имам домашен заек, на който едното око започна да сълзи. Предписаха ми капки Ци...

451 0